Інтернет для халчан

Для багатьох людей інтернет став невід’ємною частиною життя. У всесвітній павутині ми спілкуємося, знаходимо потрібну інформацію, обмінюємося нею з іншими людьми, здійснюємо покупки і багато іншого. Особливого значення інтернет набув під час пандемії, коли в онлайн пішли робота, навчання і навіть спорт.
Проблема з інтернетом у Халчі існує давно. Жоден інтернет-провайдер не наважувався зайти в населений пункт, бо своєрідна місцевість і вартість підключення для жителів села занадто висока.
Змінила ситуацію державна «Інтернет-субвенція» для громад.
Кагарлицька міська рада подала заявку на сайт Мінцифри про участь у проєкті «Інтернет-субвенція» для проведення швидкісного інтернету в Халчі. Нашому селу пощастило - його було включено до числа громад, у яких буде реалізовано цей проєкт.
Пізніше було проведено тендер, участь у якому взяв інтернет-провайдер «Кристал» і переміг. Нині у селі ведуться роботи з облаштування оптичної мережі, яка, на відміну від мобільного інтернету, набагато стабільніша і якісніша.
На доступу до широкосмугового інтернету закладів соціальної інфраструктури нашого села держава виділила 135 тисяч гривень, протяжність лінії становить 9 км. На сьогодні всі заклади соціальноі сфери вже підключені до інтернету, а далі оператор буде під’єднувати окремі домогосподарства.
Високошвидкісний оптичний інтернет – це можливості, яких раніше в нас не було. Тепер завдяки проєкту «Інтернет-субвенція» жителі нашого села отримають можливість дистанційно працювати, навчатися, шукати необхідне та бути на зв’язку зі світом. Разом зі швидкісним інтернетом мешканці села отримають доступ до зручних онлайн-послуг, що надважливо в умовах пандемії.