Центр для дітей з особливими потребами

15 березня відбулася тридцять перша сесія районної ради VІІ скликання.

У її роботі взяли участь, крім депутатів районної ради, голови міста і сіл, керівники підприємств, установ і організацій та сільгоспформувань району, очільники управлінь і відділів райдержадміністрації та районних служб.

Відкрив сесійне засідання голова райради Іван Семцов. Традиційно воно розпочалося із розгляду депутатських запитів. По цьому районна рада приступила до розгляду питань порядку денного сесії.

Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2017 рік та про внесення змін у рішення 29-ї сесії районної ради від 21. 12. 2017 р. № 264-29-VІІ «Про районний бюджет Кагарлицького району на 2018 рік» та додатків до нього присутніх інформувала начальник управління фінансів РДА Наталія Перевера.

Депутати затвердили звіт про виконання райбюджету за 2017 рік по доходах у сумі 208 832 880 гривень і по видатках у сумі 284 864 696 грн з перевищенням видатків над доходами в сумі 6 031 816 грн.

Ними ж внесено зміни до рішення сесії райради від 21. 12. 2017 р. «Про районний бюджет Кагарлицького району на 2018 рік», а саме: 
визначити на 2018 рік доходи райбюджету у сумі 287 510,2 тис. грн, а видатки у сумі 290 521,7 тис. грн. Затверджено бюджетні призначення головним розпорядником коштів райбюджету у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами.

Районна рада також взяла до відома звіт про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2017 рік завідувача сектору економічного розвитку та торгівлі РДА Наталії Сигиди.

Про присвоєння чергового рангу посадової особи місцевого самоврядування голові Кагарлицької районної ради сесію інформував заступник голови райради Олег Волошин. Районна рада вирішила присвоїти голові районної ради Івану Семцову черговий 5-й ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах третьої категорії посад.

Перший заступник керівника Кагарлицької місцевої прокуратури Дмитро Котелевець доповідав на сесії про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району. Він же дав відповіді на запитання депутатів Миколи Набока та Івана Лисого.

Із звітом про роботу Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кагарлицького району» перед присутніми виступила головний лікар КЗ Інна Карапіра. Серед проблем закладу вона виділила дефіцит сімейних лікарів та забезпечення Центру сучасною технікою і обладнанням.

Про роботу Комунального підприємства райради «Фізкультурно-оздоровчий комплекс Кагарличчини» інформував його директор Віктор Лисенко. Він також визначив першочергові завдання КП на найближчий період. Це - ремонт бігових доріжок та утеплення приміщення ФОКу.

Ще один звіт «Про роботу Комунального підприємства «Трудовий архів Кагарлицького району» на сесії зробила директор КП Таміла Василенко.

По всіх звітах та інформаціях районна рада прийняла відповідні рішення.

Про організацію харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району на 2018 рік сесію інформувала начальник відділу освіти РДА Надія Омельченко. Вона ж доповідала про створення в районі Комунальної установи райради «Кагарлицький районний інклюзивно-ресурсний центр».

- Необхідність такого Центру полягає у забезпеченні прав дітей з особливими потребами, - зауважила доповідач. - Таких у районі налічується понад 40 осіб. Тому для їх навчання на базі міської ЗОШ № 3 і планується відкрити інклюзивно-ресурсний центр, де буде свій директор і відповідні спеціалісти: дефектолог, логопед, практичний психолог.

По обох інформаціях начальника відділу освіти РДА районна рада прийняла відповідні рішення. Зокрема, створити КУ райради «Кагарлицький районний інклюзивно-ресурсний центр». Затвердити його статут. Призначити в. о. директора центру Вікторію Куріцину. Останній вжити необхідних організаційно-правових заходів щодо створення установи.

Про управління об’єктами майна спільної власності територіальних громад Кагарлицького району на сесії інформував голова райради Іван Семцов.

По даному питанню депутати прийняли рішення про призначення та продовження дій контракту посадових осіб комунальних підприємств району; про надання дозволу на списання та ліквідацію основних засобів КЗ райради «Кагарлицька центральна районна лікарня» та інші.