Кагарлицький притулок для тварин: собаки чекають на своїх господарів

Якщо ви з тих чи інших причин намагалися зайти в Кагарлику на територію "Міськрембудсервісу", що по вулиці Каштанова, у вихідні, то не могли не здивуватися тому багатоголосому собачому гавкоту в бік "чужинця", який здіймають чотириногі охоронці території. Втім, цьому є просте пояснення – саме на території цього підприємства вже не один рік поспіль знаходять прихисток бездомні тварини, які завдяки, передусім, волонтерам і, звичайно ж, Кагарлицькій міськраді та "Міськрембудсервісу", мають і дах над головою, і дворазове денне харчування.

Працівник кагарлицького "Міськрембудсервісу" В’ячеслав Мертвіченко вже два роки опікується безпритульними собаками, він постійно працює над тим, аби в собачому куточку, де нині мешкає близько 30 тварин, було завжди прибрано. У його ж обов’язки входить і приготування їжі чотириногим друзям. Втім, як заявляє В’ячеслав Леонідович, він лише допомагає волонтерам, які взяли на себе основні клопоти, пов’язані з забезпеченням собак кормами, а в разі потреби, й лікуванням.

Директор комунального підприємства Кагарлицької міськради "Міськрембудсервіс" Микола Стеценко підтверджує ці слова, теж наголошуючи на тому, що саме на волонтерах міста й тримається цей собачий притулок. Завдяки Ірині Коваленко та іншим небайдужим людям собаки постійно забезпечені необхідною кількістю кормів – і м’ясом, і крупами, і макаронами… А ще волонтери почергово годують собак вечорами у вихідні.

"Міськрембудсервіс", за словами керівника, лише створив для собак умови, виділивши необхідне місце та облаштувавши його належним чином. Працівники підприємства власними руками змайстрували будки, позагороджували вольєри, облаштували територію. Причому, все робилося із підручних засобів.

- Ми з самого початку намагалися робити вольєри просторими, щоб собаки могли в них рухатися. Всі наші тварини оброблені від внутрішніх та зовнішніх паразитів, щеплені, а хлопчики ще й стерилізовані. Якщо ж хтось із них захворіє, то допомогу надають знову ж таки волонтери, - зазначив Микола Стеценко.

У собачому притулку в Кагарлику кожен хвостатий постоялець має свою історію, втім, більшість з них опинилися на вулиці лише тому, що виявилися не такими породистими, як хотілося їхнім господарям, не такими вихованими. І не всім з них пощастить отримати новий будинок та господаря. Більше шансів у цуценят та породистих собак. Майже нульові – у старих та хворих тварин.

Число мешканців притулку практично не змінюється. Якщо когось і вдається прилаштувати, то вакантне місце відразу займає інший.

- На території притулку можна тримати й більшу кількість собак, ніж сьогодні, - розповідає Микола Стеценко, - але головне питання – чим їх годувати, тож і «заселяємо» собак лише після узгодження з волонтерами, які й забезпечують тварин кормами. Втім, роздаємо собак у добрі руки будь-коли. Приходьте до нас у будь-який день. Собаки чекають на своїх господарів. Кожна з них стане вірним і неймовірно відданим другом. Вони вас ніколи не зрадять і обов’язково віддячать за добро взаємністю.