Про громаду дбати разом

24 березня на відкритій зустрічі з територіальною громадою Гребенів та Юшок відбувся звіт Гребенівського сільського голови Валерія Василенка за минулий рік. У заході взяли участь голова Кагарлицької районної ради Іван Семцов, депутат райради, керівник ПОСП «Дніпро» Анатолій Ворона.

Валерій Василенко ознайомив присутніх із діяльністю органу місцевого самоврядування за минулий рік. Повідомив про використання бюджетних коштів, спонсорської допомоги.

Зокрема, він зазначив, що в селах практично завершено нічне освітлення вулиць. Там, де ліхтарі ще не горять, це буде виправлено в цьому році.

Валерій Василенко подякував благодійникам, особливо Анатолію Вороні та Олексію Шеремєтьєву за надану спонсорську допомогу для встановлення в’їзних знаків, спортивного майданчика, закладку церкви тощо. Зокрема, Гребенівському БК для придбання костюмів, проведення днів сіл, Дня Незалежності тощо було надано благодійної допомоги на 42 тисячі гривень. З них 24 тисячі надав Анатолій Ворона, 14 - Олексій Шереметьєв, 4 - Олена Марченко та 2 - Анатолій Шевчук (ТОВ “Расавка”).

Сільською радою надано допомогу учасникам АТо в розмірі 28 тисяч гривень, ще 2 тисячі - дитині-сироті. На оздоровлення дітей в санаторії «Перлина Чорномор’я» виділено 2646 гривень.

Поточний ремонт вуличного освітлення в Юшках та Гребенях обійшовся бюджету громади в 154363 гривень.

Розроблено та проведено експертизу робочого проекту капітального ремонту дороги в Юшках по вулиці Шурухіна, на що витрачено 31 тисячу гривень. Оплачувалося за рахунок сільського бюджету і харчування дітей із сімей учасників АТО, малозабезпечених та дітей із сімей, які потрапили в скрутні обставини.

Для ремонтів, придбання матеріалів, обладнання, колонок, ноутбука, проектора місцевому НВК-ЗОШ І ступеня було виділено 92218 гривень.

Для потреб Гребенівського БК надано 4 тисячі гривень.

Також керівник громади акцентував увагу жителів сіл на їх участі в благоустрої об’єктів соцкультпобуту, боротьбі зі стихійними звалищами тощо.

Голова Кагарлицької районної ради Іван Семцов зазначив, що всі проекти стосовно благоустрою сіл знаходять однозначну підтримку в районної влади. Разом з тим в обласній раді ніяк не знайдеться політичної волі провести повноцінну сесію та розподілити заплановані на ці проекти кошти. Він звернув увагу на необхідність активної участі в житті громади самих жителів сіл. Розповів про хід реформ на Кагарличчині. Пообіцяв всіляку підтримку ініціативам місцевої влади та громади.

Анатолій Ворона зазначив, що і в подальшому буде надавати благодійну допомогу громаді Гребенів та Юшок. Зокрема, продовжиться зведення храму в Юшках, а в Гребенях під церкву буде закладено фундамент. Разом з тим Анатолій Ворона закликав дорослих брати активну участь у вихованні молоді, своїм прикладом спонукати її до благих справ.

Також Іван Семцов, Анатолій Ворона та Валерій Василенко дали відповіді на питання присутніх стосовно життєдіяльності громад сіл, району.