Кидай сани – бери віз

Хоч нинішній початок весни і не надто щедрий на тепло, та все ж вівсянка виспівує весело свою весняну пісеньку: «Кидай сани – бери віз, викинь шубу – з печі злізь!» І всі люди радо вітають птахів, що повертають у рідні краї після холодної зими.

Зустріли радісно своїх пернатих друзів і учні молодших класів Великопріцьківської ЗОШ, які завітали в день свята «Сорок святих» разом з класоводом Любов’ю Стешенко до сільського музею. За народним звичаєм, саме в цю пору починається хліборобський рік, а перелітні птахи, добрі помічники землероба, повертаються до рідних гнізд.

Веселими віршами і піснями вітали їх діти у затишній світлиці музею. Тут вони з великим захопленням переглянули виставку «Птахи України», з якою їх ознайомила молодший науковий співробітник музею Надія Предченко. Також учні взяли участь у цікавій бесіді про народні звичаї весняного циклу, яку провела бібліотекар Валентина Ільченко, та виготовили власноруч жайворонків, традиційну іграшку, яку за народним звичаєм українці дарують один одному на добро від свята «Сорок святих» аж до Великодня.

Завершився захід дружнім чаюванням із солодощами та здобною випічкою «жайворонки», про яку подбали організатори заходу, працівники сільського музею та бібліотеки.