«Смертельне сміття» для Переселення

Сміттєзвалище у Переселенні людині не місцевій відшукати не так-то й просто. Знаходиться воно на одній з околиць населеного пункту та ще й у яру, заїзд у який і вдень не кожен помітить. Але то для порядних людей. А ось для зловмисників, схоже, потайних місць просто не існує.

- У п’ятницю жителі села проінформували мене, що на сміттєзвалище невідомими завезено і розвантажено цілу купу люмінісцентних ламп, - розповідає голова села Переселення Вадим Циганок. - Я відразу викликав поліцію, а також зв’язався з фірмою, яка спеціалізується на утилізації таких відходів. Сьогодні, 23 квітня, її представники вже перебувають на звалищі.

Під час наших відвідин сміттєзвалища фахівці з Києва вже завантажили своє спецавто небезпечним вантажем, але забрали не все.

- Доведеться робити ще одну ходку, - проінформували вони. - За попередніми підрахунками, вивантажено близько 3 тисяч ламп різної конструкції. Небезпека люмінісцентьних ламп полягає в тому, що вони містять в собі ртуть. А цей метал, як відомо, загроза всьому живому. І екології, і здоров’ю людей.

- А ще це - відчутний удар по сільському бюджету, - доповнює Вадим Циганок. - Утилізація кожної з ламп обходиться нам у 8 грн, всі разом - тисяч у 30. За ці кошти можна було б облаштувати дитячий майданчик або ж використати їх на іншу добру справу.

Як з’ясувалося з подальшої розмови, такий гостинець для Переселення зловмисниками зроблено не вперше. Подібний випадок був і в минулому році. І про нього також було повідомлено поліцію, а на утилізацію ламп витрачено 12 тисяч гривень. Тоді ж небезпечний багаж було завезено і в Балико-Щучинку.

- Працівники поліції детально вивчили місце злочину і будемо сподіватися, що знайшли докази, які допоможуть виявити зловмисників, - сказав на закінчення голова села. - Інакше подібні випадки можуть стати сумною тенденцією у районі.