Проблеми Липовця – медобслуговування і радіо

У позаминулу п’ятницю, у день проведення відкритої зустрічі, у Липовці трапилася трагедія: у автокатастрофі загинуло двоє жителів села. Саме тому голова громади розпочав зібрання з того, що висловив співчуття родинам загиблих, а на сам захід прийшло мало селян.

У своєму звіті перед громадою голова села Василь Тесленко традиційно відзначив сумну демографічну статистику. На 278 чоловік працездатного населення припадає 227 осіб пенсійного віку та 133 дітей до 18 років. Пенсіонери складають майже третину всіх жителів.

За минулий рік бюджет сільської ради виконано на 145 відсотків. Кошти витрачалися на фінансування дитячого садка, нічне освітлення вулиць, утримання працівника по благоустрою та інші потреби громади.

За цей же період проведено 15 пленарних засідань. На них розглядалися питання виконання плану соціально-економічного розвитку населеного пункту, затвердження ставок податків, виділення коштів для харчування дітей у школах м. Кагарлик тощо.

У селі працює дошкільний навчальний заклад «Липовецька Веселка», який відвідують 28 дітей до 6-річного віку. Організовано їх триразове харчування, батьківська плата за яке складає 40 відсотків вартості. Допомагає продуктами ТОВ «Дан-Фарм Україна». Від плати за харчування звільнено 4 особи з багатодітних родин.

Торік за кошти сільського бюджету у ДНЗ було замінено 11 вікон та проведено частину ремонтних робіт. Потребують заміни підлога та двері закладу. Видатки на його утримання у 2017 році склали близько 569 тис. грн.

Заклади культури села фінансуються з районного бюджету. Село виділило субвенцію у розмірі 11 тис. грн на придбання сценічних костюмів. Протягом минулого року проведено освітлення вулиць 1 Травня, Перемоги, Лугова, завершено його на 8 Березня, на черзі – вулиця Вишнева.

Постійно проводяться роботи з благоустрою села. Допомогу у цьому надають сільгоспвиробники – ПП «Шиманський», ТОВ «Дан-Фарм Україна».

На жаль, відзначив доповідач, невирішеними у селі залишаються ще багато питань. Серед них – медичне обслуговування жителів громади, упорядкування сільських доріг, ремонт даху у сільському БК, завершення вуличного освітлення.

У відкритій зустрічі із жителями Липовця взяли участь голова райдержадміністрації Роман Коваленко та фахівець інформаційно-аналітичного відділу Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Зайцева. Саме до неї і було найбільше запитань від учасників зібрання. Людей цікавило багато нюансів з приводу проведення медичної реформи, покращення медобслуговування в селі, порядок викликів «невідкладної допомоги» тощо.

Було запитання і до керівника району. Зокрема, про відновлення в селі провідного радіомовлення, по суті знищеного торішньою стихією.

Як проінформував громаду Роман Коваленко, подібна проблема присутня у багатьох населених пунктах району. Причина – відділенню «Укртелекому» не виділяється ні грошей, ні ресурсів та матеріалів на забезпечення радіомережі. Зокрема, у дефіциті – метал, запчастини до підсилювачів.

За останньою інформацією представників відділення, ситуація дещо покращилася. Почали надходити запчастини до підсилювачів. Окремі сільські ради (Леонівка) готові за власні кошти купувати метал. Але виникла інша проблема. У райвідділенні скоротили штати, залишилося лише два працівники.

Тому, наголосив голова районної державної адміністрації, проводиться робота, щоб скоординувати зусилля і ресурси відділення і сільських рад, а також, щоб добитися дозволу по залученню субпідрядних працівників на обслуговування мереж. На жаль, як швидко все це буде зроблено, не залежить від району.

Одним із пунктів порядку денного зустрічі було питання виконання договорів по оренді земельних часток-паїв. Через це у залі були присутні представники ТОВ «Дан-Фарм Україна» і ТОВ «Віскар-Агро» Андрій Волошин і Богдан Пугарський. Однак претензій і зауважень до них з боку орендодавців не було.

На закінчення зустрічі голова села висловив вдячність керівникам і трудовим колективам ТОВ «Віскар-Агро», ТОВ «Дан-Фарм Україна», ПП ПСП «Липовецьке», ПП «Шинмонтаж» та «Шиманський» за допомогу у вирішенні сільських проблем та висловив сподівання на подальшу співпрацю.