Палиці в колеса... громаді?

Ще торік восени зусиллями громадських активістів Мирівки та небайдужих підприємців було розчищено та огороджено територію по вул. Народній, де в 1932-33 рр. ховали померлих від голоду селян. У пізніші роки кладовище трохи «розрослося» за рахунок нових поховань. Але вже давно воно для цього не використовується.

Нинішньої весни патріотично настроєні мирівчани продовжили роботу по впорядкуванню цієї території з тим, щоб встановити там пам’ятний знак на пошанування жертв того Голодомору. Замовили автотранспорт: КРАЗ, самоскид і навантажувач, щоб прибрати й вивезти з кладовища сміття і коріння викорчуваних дерев і чагарників. У планах активістів було і засіяти прибрану територію газонною травою, посадити кущі калини, покласти тротуарну плитку і встановити лавочки. Здавалося б, місцева влада має радіти такій ініціативі селян.

Та не так сталося, як гадалося. Коли машини вже стояли під навантаженням, несподівано на кладовище прибули патрульний поліцейський автомобіль з двома копами, секретар сільської ради Любов Чуха, землевпорядник Валентина Кикало і соцпрацівник Тетяна Філіпова. Поліціянти повідомили, що буцімто надійшла заява від жителів села, які не хочуть, щоб на кладовищі проводили будь-які роботи. Коли ж активісти, які мені як депутату райради все це й розповіли, поцікавились у прибульців, хто ж написав заяву? – у відповідь почули: це таємниця, яка не повинна розголошуватись!

Пізніше мені стало відомо від поліцейських, що викликав їх сільський голова Сергій Шевчук. Підсумок зусиль Сергія Володимировича сумний: заплановані роботи зірвані, найняті автомобілі, послуги яких були оплачені за сприяння керівника ПСП «Мирівське» Віктора Верголяса, поїхали собі, так і не виконавши замовлення. Виходить, гроші витратили даремно.

Це тим більш прикро, що активісти – Надія Тимченко, Василь Погорілий, Надія Зелінська надали поліції пакет документів: Акт про встановлення місця поховань останків жертв Голодомору, датований 1.12.2016; лист-дозвіл з екологічної інспекції Київської області; дозвіл сільської ради на проведення робіт по вирубуванню старих дерев і заростей на кладовищі (2017 рік).

Потім названі активісти дали поліції пояснення. Та справі це не зарадило. Шкода зусиль небайдужих мирівчан, шкода й вкладених коштів. А стала на заваді якраз дивна байдужість сільської влади, котра з незрозумілих причин ставить палиці в колеса важливій громадській ініціативі земляків.