Складна демографія, транзитні «маршрутки» і закрите сміттєзвалище

Уже стало доброю і, на мій погляд, вартою наслідування традицією у Буртах перед початком масового зібрання селян влаштовувати для них концерт силами місцевих аматорів сцени. Ось і минулої п’ятниці перед відкритою зустріччю громади із керівниками села і району присутні в залі із півгодини насолоджувалися майстерністю жіночого ансамблю «Мрія» та чоловічого «Стожари». Схоже, що перед звітом голови села свій звіт односельцям пропонують і учасники художньої самодіяльності. І це похвально.

Територіальна громада Буртівської сільської ради об’єднує два села – Бурти і Очеретяне. В них проживає 1424 чоловіка. На жаль, демографічна ситуація, як і в більшості українських сіл, не радує. У минулому році народилося 6 дітей, а померло 28 жителів. Ще один безрадісний приклад – школа. Навчальна її потужність розрахована на 320 учнів, сьогодні ж тут навчається 82. І тенденція до зменшення дітей спостерігається щороку.

Але, як відзначив у своєму звіті голова села Олександр Драган, у школі створено всі умови для якісного навчання. Торік до неї було підключено інтернет, проведено значні ремонтні роботи, відновлено харчування дітей.

Навчально-виховний процес забезпечують 18 вчителів. Всі вони – місцеві. На 2018 рік з бюджету сільської ради виділено 100 тисяч гривень субвенції на поточний ремонт школи, заміну дверей та харчування учнів.

На території сільської ради станом на 1 січня ц. р. налічується 56 дітей до 6-річного віку. Дитячий дошкільний заклад села «Веселинка» відвідує 35 з них. Для нормального функціонування закладу постійно виділяються кошти із сільського бюджету, надається спонсорська допомога батьками та сільгоспвиробниками села – ТОВ «Агрофірма «Перемога» і «Вікторія-Агро», ФГ «Буртянське», ПП «Ткаченко С. Г.».

Буртівська медамбулаторія та Очеретянський сільський ФАП здійснюють медичне обслуговування жителів сіл. Головний лікар та медсестри пройшли перепідготовку на спеціальних курсах по сімейній медицині. Сільською радою виділено субвенцію для придбання ноутбука, принтера та підключення до Інтернету в сумі 25,5 тис. грн. Торік 70 тис. грн із сільського бюджету було витрачено на заміну вікон і дверей в приміщенні амбулаторії.

Значні кошти виділяються і на функціонування закладів культури. Це – Будинок культури і дві бібліотеки. Зокрема, на виготовлення проектної документації по капітальному ремонту БК із сільського бюджету виділено 102 тис. грн субвенції. Допомогу у вирішенні цієї проблеми пообіцяла депутат обласної ради Вікторія Киреєва.

Виконавчий комітет сільської ради приділяє значну увагу благоустрою населених пунктів. Торік було проведено поточний ремонт доріг на вул. Спеціалістів, Жовтнева, Гірська, Стогова на суму 96 тис. грн. Завершено освітлення сіл. Постійно проводиться благоустрій кладовищ, ремонт пам’ятників, косовиця бур’янів, розчищення вулиць.

Серед орендарів земельних паїв у селах сільради значаться СВК «Агрофірма «Перемога», ТОВ «Бурти. Перемога», ТОВ «Вікторія-Агро», а також фермерські та одноосібні господарства. Розмір орендної плати торік склав 8200 грн. Розрахунки за оренду паїв проведено вчасно і в повному обсязі.

Голова села назвав і головні проблеми громади. Це – транспортне сполучення сіл із райцентром і м. Київ. Бо хоч через Бурти за день курсують 7 маршруток, але всі вони транзитні, а відтак часто переповнені.

Інша проблема – відсутність сміттєзвалища. Діюче за рішенням суду було закрите, необхідна його рекультивація. На сьогодні зробити це нереально. Міська рада відмовила у вирішенні питання вивезення сміття. Тому укладено угоду із Обухівським підприємством, яке двічі на місяць буде забирати сміття із садиб жителів сіл за умови його роздільного сортування.

У обговоренні звіту Олександра Драгана взяв участь директор ТОВ «Агрофірма «Перемога» Григорій Павлюк та директор сільської школи Михайло Михайлов.

Голова села дав відповідь на питання щодо ремонту дороги по вул. Шевченка.

А далі перед учасниками зустрічі виступили гості заходу. Зокрема, представник «Ощадбанку» розповів про державну фінансову підтримку фермерських господарств та умови кредитування. Заступник начальника управління соціального забезпечення населення РДА Світлана Драпіковська інформувала про зміни у призначенні субсидій та їх монетизацію. Керівник Білоцерківського центру з надання правової допомоги розповіла про діяльність своєї установи, філія якої знаходиться і в Кагарлику. Про реалізацію медичної реформи в Україні і районі зокрема говорила лікар-методист районного Центру первинної медично-санітарної допомоги населенню Олена Зайцева.

У зустрічі з громадою взяв участь заступник голови районної ради Олег Волошин. Уже по завершенні заходу, насамперед, як житель Буртів, він відзначив ініціативність і ефективність роботи голови села Олександра Драгана у вирішенні актуальних проблем громади, його повагу і шану до односельчан.