Захистили річку

Кагарлицькою місцевою прокуратурою продовжується діяльність щодо захисту інтересів територіальних громад в частині повернення незаконно переданих у власність земельних ділянок із земель комунальної власності.

Встановлено, що за рішенням сесії однієї із сільських рад Кагарлицького району громадянам передано у власність для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки загальною площею 6 га.

Проте, під час перевірки встановлено, що вказані земельні ділянки знаходяться у межах 25-метрової прибережної захисної смуги р. Безіменна, яка є притокою р. Горохуватка, та відносяться до земель загального користування, що свідчить про незаконну передачу у приватну власність цих земель.

Законом не передбачено можливості передачі у приватну власність земель водного фонду та земель загального користування для ведення особистого селянського господарства, більш того, взагалі заборонено розорювання таких земель, садівництво та городництво.

Таким чином, на підставі рішення сільської ради із комунальної власності незаконно вибуло 6 га земель водного фонду.

Реагуючи на виявлені порушення, Кагарлицькою місцевою прокуратурою до суду пред’явлено позов про визнання недійсним рішення та витребування земельних ділянок.

Також за вказаним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань Кагарлицькою місцевою прокуратурою внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами сільської ради.