Соціальне партнерство ПрАТ «Агрофорт» Групи МХП з громадою: разом робимо важливе

У єднанні сила. Ця народна мудрість перевірена віками і щораз доводить свою дієвість. Що може людина наодинці і на що вона здатна, коли заручиться підтримкою однодумців, які вірять у неї і допомагають досягти бажаного? Жителям Кагарлицького району пощастило, адже більшість ініціатив мешканців тутешніх сіл підтримує надійний соціальний партнер — ПрАТ «Агрофорт», одне з підприємств Групи МХП. Працюючи заради сталого розвитку, підприємство не лише щороку розширює свою діяльність і покращує показники, а й збільшує масштаби соціальної підтримки жителів сіл, поблизу яких розташовані виробничі потужності чи землі господарства.

Про спільні досягнення громади та підприємства в рамках соціального партнерства розповіла Людмила Онука, директор ПрАТ «Агрофорт».

Які основні вектори діяльності вашого підприємства?

«Агрофорт» — сучасне сільськогосподарське підприємство, що входить до складу одного з найбільших агроіндустріальних холдингів України — Групи МХП. Основні напрями нашої діяльності — вирощування зернових та технічних культур, а також молочне та м’ясне скотарство. Як і всі підприємства холдингу, «Агрофорт» провадить діяльність задля сталого розвитку: дотримується вектору корпоративної соціальної відповідальності, активно впроваджує новітні технології та дбає про збереження довкілля.

Чому співпраця з громадою важлива для досягнення кращих результатів?

Наша основна цінність — люди. І це не лише співробітники підприємства, а й пайовики та всі мешканці населених пунктів, поруч з якими ми працюємо. Команда працівників підприємства цінна по-своєму: вона є запорукою досягнення високих результатів. У штаті підприємства понад 360 осіб, які отримують гідну зарплату, європейські умови праці та широкий соціальний пакет з додатковими бонусами від підприємства. За це кожен з них віддячує відповідальним і сумлінним ставленням до роботи і ефективним виконанням поставлених завдань, адже від особистого внеску кожного залежить загальний успіх. Наші пайовики — це ті люди, які повірили в нас і не побоялися віддати найдорожче, що є в кожного українця, — власну землю. Вони оцінюють нашу діяльність, користуються її результатами і стимулюють працювати ще краще та ефективніше. Ми хочемо зробити все, аби кожен бачив перспективу там, де він народився і виріс, та працював задля розбудови своєї малої Батьківщини. Для цього необхідний мінімум: робота із постійним і гідним заробітком, можливість розвиватися і комфортно жити, забезпечуючи усім необхідним свою родину. Тому невід’ємною частиною нашої діяльності є підтримання соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток інфраструктури в селах, забезпечення людей роботою та усіма соціальними гарантіями.

Кому підприємство зазвичай допомагає?

«Агрофорт» здійснює фінансову та організаційну підтримку місцевих та релігійних громад, шкіл, дошкільних закладів, амбулаторій, громадських організацій, сільських та селищних рад. Допомога від підприємства може бути разовою і надаватись за запитом або ж регулярно за умовами соціального партнерства. Це й організація спортивних заходів, місцевих та загальнонаціональних свят, придбання подарунків та сувенірів з нагоди відзначення пам’ятних дат, розбудова та відновлення інфраструктури тощо. Але пріоритетним напрямом для нас є реалізація масштабних проектів співфінансувань, що дає змогу розвивати всі сфери життя в сільській місцевості.

Які проекти соціальних ініціатив вже реалізовано?

Допомога буває різною. Щороку за необхідності виділяється техніка для проведення робіт для благоустрою сіл, де ми провадимо свою діяльність. Мешканці Демівщини тішаться реконструйованим вуличним освітленням, на що було спрямовано 115 тис. грн, а жителі сіл Сущана та Черняхів — новими автобусними зупинками. Наші захисники на передовій також можуть розраховувати на допомогу від підприємства. Виділяються кошти для військових на ремонтно-відновлювальне обслуговування техніки, приміщень та будівель.

Та не тільки в проблемних ситуаціях допомагає «Агрофорт». На підтримку господарства можна розраховувати і з організацією активного дозвілля. Ми завжди допомагаємо влаштовувати святкування днів сіл з українськими зірками, яскравою сценою, подарунками для селян та частуванням після святкової програми.

Які соціальні ініціативи плануєте втілити найближчим часом?

У першому півріччі 2018 року підприємство вже виділило понад 700 тис. грн для потреб місцевих громад. Наразі завершується будівництво церкви в селі Ліщинка, на яке загалом вже витрачено більше 250 тис. грн. Також одним з пріоритетних напрямів є проекти співфінансування задля розвитку інфраструктури населених пунктів. У цьому році заплановано здійснити реконструкцію вуличного освітлення в селі Черняхів загальною вартістю понад 240 тис. грн, де сума внеску підприємства становить 84 тис. грн.

Які «здорові» ініціативи підтримує підприємство?

На медичні потреби ми вже спрямували майже 40 тис. грн. Цьогоріч започатковано також програму медобстеження сільських жителів. Група лікарів у складі терапевта, офтальмолога, лаборанта загального аналізу та визначення рівня цукру в крові, ЕКГ-лаборанта та рентген-лаборанта виїзного рентгенологічного кабінету вже побували в селах Шпендівка, Ліщинка та Сущани на Кагарличчині. За два дні медичний огляд пройшли понад 100 осіб. Підприємство повністю взяло на себе витрати на медичний огляд, що склало більше 40 тис. грн. Для всіх, кому офтальмолог прописав окуляри, «Агрофорт» оплатив їх виготовлення. А це понад 50 одиниць. Медичні обстеження заплановано також провести і в решті сіл Кагарлицького району, а також в інших населених пунктах, які уклади угоду соціального партнерства з підприємством.

Як «Агрофорт» дбає про молоде покоління?

Молоде покоління — наше майбутнє. Можливо, хтось з вихованців навчальних закладів обере наше підприємство і працюватиме задля розвитку агросектору. Ми активно долучаємося до втілення дитячих мрій про комфортні умови навчання та активне дозвілля. Торік ще до початку навчального року в Черняхівській школі було реалізовано проект під назвою «Наша тепла школа» і замінено вікна на енергозберігаючі. Схожий проект «Тепла школа — запорука здоров’я» було втілено і в школі села Демівщина Кагарлицького району. Загальна вартість цих ініціатив становить понад 275 тис. грн, а частка вкладу ПрАТ «Агрофорт» — 115 тис. грн. На початку року підприємство придбало меблі для їдальні села Черняхів на суму 55 тис. грн.

Ми завжди долучаємося до розвитку спортивного напряму. Торік для участі в районних змаганнях футбольної команди села Ліщинка було виділено понад 13 тис. грн, що заохочує молодь займатися спортом і прославляти свій край.

Які напрями соціальної активності плануєте розвивати?

Допомога громадам — важлива частина нашої роботи. Ми беремо участь у всіх сферах життя людей — від найменших мешканців до найстарших — і намагаємося робити все, щоб їм жилося краще, а наша діяльність приносила лише користь.

Для цього активно впроваджуємо в роботу енергоощадні рішення, «зелені» технології, застосовуємо інновації для оптимізації роботи. Усі проекти, які допомагатимуть покращувати життя в регіоні, — для нас пріоритетні. Разом ми зможемо набагато більше, ніж поодинці. Тому ми готові підтримати людей у всіх їхніх починаннях.