Лелеки пророчать Расавці надію

Расавка Слобідська уже давно числиться в статусі неперспективних. Зокрема, через демографію. Молодші залишили село в пошуках роботи і кращої долі, а основним контингентом Расавки залишилися пенсіонери. Власне, через це у селі припинили роботу школа і клуб, а їх приміщення передані в оренду підприємцям. Пощастило місцевим жителям в іншому - виборі орендатора своєї землі. Анатолій Ворона зі своїм ПОСП «Дніпро» по-синівськи турбуєтся і про село, і про його жителів. Проявом цього є щорічне святкування в Расавці Дня села. А так як закладу культури тут вже немає, другий рік поспіль святкування проходить під відкритим небом на... сільській автобусній зупинці. Саме за нею було облаштовано костюмерню для артистів, а попереду встановлено мікрофони - для виступаючих. А вже через дорогу розташувалися глядачі: хто на лавках, встановлених організаторами, хто в затінку садка та іншої зупинки. Щоб дійству не заважав проїжджий транспорт, керівник ПОСП перегородив дорогу своїм авто. Вихідний день, гарна сонячна погода зібрали в центрі Расавки досить чимало людей для «неперспективного» населеного пункту.

А саме свято проходило за традиційним сценарієм. Як завжди, в урочистостях взяли участь голови сіл, на землях яких господарює ПОСП «Дніпро», - із Зеленого Яру, Гребенів, Стайок. А ще - із сусідньої із Расавкою Слободи.

Із світлою подією в житті села громаду привітали її голова Юлія Фесенко, голова районної держадміністрації Роман Коваленко, директор ПОСП «Дніпро» Анатолій Ворона. Керівник району на згадку про подію вручив голові села подарунок - картину.

За рахунок коштів господарства-орендаря землі велику групу селян було відзначено цінними подарунками. Серед таких - подружжя Вихорів - Микола Федотович та Марія Павлівна, які прожили разом 55 років; старожили Іван Йонович Герасименко (92 роки), Марія Григорівна Щілка (92) та Христина Михайлівна Вихор (91 рік); ювіляри 90-річні Ганна Олександрівна Сеник і олександра Марківна Власенко; 80-річні Ольга Кирилівна Кондратенко і Марія Денисівна Анголенко; 70-річні Катерина Павлівна Ситник, Сергій Георгійович Грачов; 60-річні Ольга Андріївна Фесенко, піввіковий ювіляр Сергій Васильович Бабенко, - ряд літніх людей, яким виповнилося за 80 років.

А святковий концерт расавцям підготували учасники художньої самодіяльності із Стайок, а саме: ансамблі «Лілея», «Лада», «Мрія». Із вуст юних артистів прозвучали такі популярні на Україні пісні, як «Донька України», «Друзі, єднаймося», «Сторона моя», «Берізка наречена», «Мамина калина», «Черевички», «А млин крутиться», «Полон». Як і завжди, концертна програма стайківчан була насичена хореографічними номерами. Під оплески глядачів молоді виконавці презентували цілий ряд красивих і екзотичних танців, таких, зокрема, як «1+1», «Деспасіто», «Кенді мен», «А я бо...», «Леля», «Веснянка».

По завершенні урочистостої програми на жителів села чекало традиційне пригощання національними стравами, святкова музика і танці.

...У центрі Расавки навпроти новозбудованої церкви на одному зі стовпів розмістили своє гніздо лелеки. А вони, як відомо, приносять із собою надію і щастя. Більшість селян і живуть цією надією...