Село живе допоки пісня лине

Зазвичай, коли розмова заходить про українські села, в пам’яті одразу спливають занедбані будиночки, в котрих доживають свій вік пенсіонери, звідки одразу після школи їде молодь ... Така картина, на жаль, типова для багатьох сіл. Але, на щастя, є й такі населені пункти, які своїм прикладом показують протилежне: в селі теж може бути робота і належна зарплата, багато дітей, веселі та дружні сім’ї. А чи не найгловніший фактор справжнього розвитку села - успішне сільгосппідприємство. Стайкам з цим пощастило - вже не одне десятиріччя у цьому населеному пункті успішно господарює ПОСП “Дніпро”, яке очолює його незмінний директор Анатолій Ворона. Саме цей господарник постійно дбає про розвиток Стайок, про те, щоб тут люди мали змогу отримувати за свою працю належну оплату, а гарно попрацювавши, - й чудово відпочити, в тому числі під час святкування Дня села, яке цього року пройшло у Стайках 15 вересня.

Сам захід відбувся у залі з новими зручними просторими кріслами, професійно облаштованим освітленням сцени. Все це створювало передчуття чогось особливого, святкового. І очікування справдилися.

Все на святі було продумано до найменших дрібниць, з естетичним смаком. Розпочалися ж урочистості після того, як пролунали три “театральні” дзвінки. Дещо незвично, як для сільського Будинку культури, промайнула думка. Освітлення в залі вимкнули. Вся увага - на святково прикрашену сцену.

Ведучі, у вишуканих концертних костюмах, розпочали свято.

Традиційно для подібних заходів, перше слово було надано гостям - голові районної ради Івану Семцову та Кагарлицькому міському голові Олександру Панюті. Вони привітали громаду зі святом, вручивши сільському голові Наталії Галкіній подарунки.

Директор ПОСП “Дніпро” Анатолій Ворона у вітальному слові побажав односельчанам мирного неба й добробуту, всіляких гараздів та здоров’я, а також висловив побажання, щоб на подібні заходи надалі приходило якомога більше стайківчан і в прекрасному залі всі місця були зайняті.

Із теплими словами до своїх земляків та гостей звернулася також голова села Наталія Галкіна:

- Вітаю всіх зі святом, - промовила вона, - й бажаю, щоб у Стайках завжди звучали дитячі голоси, люди були привітні та з посмішками на обличчях.

У концертній програмі взяли участь артисти і творчі колективи села, зокрема, талановита молодь - юні співаки та танцюристи, дошкільнята, а ще - музики з унікальними інструментами, люди старшого покоління та гості - вихідці зі Стайок.

На урочистостях традиційно вручили подарунки подружжям, які відсвяткували срібні та золоті весілля, а також ювілярам, найстаршому та наймолодшому жителям села. Вшановано було і людей, які беруть активну участь у громадському житті, в т.ч. педагогів, аматорів народного мистецтва, лісівників тощо. Слова подяки звучали і хліборобам, підприємцям.

Завершилися святкування дискотекою та пригощаннями. Всі, хто бажав, мав змогу скуштувати смачного кулешу та гарячої юшки, погомоніти на свіжому повітрі з друзями та знайомими, одним словом, відпочити!