Мирівка: в традицiях гарних незмiнна

У Мирівському будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня села.

Ведучі заходу Віталій Полозов та Маргарита Голюк розпочали свято щемливими серцю словами про рідний край, село, малу батьківщину: «Село - наш дім, наше коріння і доля, наша кровність і материнська пісня. Наше село - це розбуджені досвітки, духмяні пахощі літа. Тут живе наше дитинство, це частина нашого серця. Вона наша сповідь і турбота, і безтурботність теж». Після чого вокальний ансамбль «Мирівчани» під керівництвом художнього керівника Івана Татарчука розпочав концертну програму  піснею про Мирівку.

З вітальним словом до жителів села звернувся настоятель Свято-Преображенської церкви протоієрей Василь Суп, він привітав усіх селян зі святом і благословив на проведення заходу.

Долучилася до привітань начальник відділу освіти Кагарлицької РДА Надія Омельченко, яка передала найкращі побажання від голів РДА і райради та усього депутатського корпусу, а з ними й настінний годинник. Надія Олексіївна з особливою теплотою сказала про село і рідний поріг, куди кожна людина повертається і в думках.  

Від міського голови сертифікат на суму 2000 грн передав заступник міського голови Олег Пурій.

Представник ПрАТ «Агрофорт» Лілія Кобиляцька вручила сільському голові велику декоративну вазу. А директор ПСП «Переселенське-К» Віктор Верголяс привітав мирівчан зі святом та відзначив подарунками учасників АТО, учасників війни в Афганістані, ліквідаторів аварії на ЧАЕС та родини молодих мирівчан, які поповнилися цього року дітьми: Олександра Балакіна, Бориса Вовка, Сергія Лимаря, Вадима Погорілого, Ярослава Шевченка, Володимира Джулая, Василя Павленка, Олексія Палієнка, Сергія Заїку, Анатолія Яремка, Олександра Кикала, Володимира Курінного, Олександра Шкаровського, Григорія  Пендюра, Анатолія Совенка, Анатолія Колошу, Леоніда Походзея, Івана Тарасюка, Миколу Рогозу.

Гостей свята, як і годиться, пригостили запашним короваєм.

Голова села Сергій Шевчук привітав односельців зі святом, після чого відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим у роки Другої світової війни.

Село живе, поки чути дзвінкий веселий сміх дітей. У Мирівці функціонують дитячий навчальний заклад «Теремок» та загальноосвітня школа. «Теремок» приймає сьогодні 38 вихованців, він щодня відкриває двері не лише для малюків-мирівчан, а й для дітей Антонівки, леонівки, Бендюгівки, Шпендівки. 13 років поспіль завідує закладом Людмила  Рогова. У садочку тепло і затишно, тут привітно зустрічають своїх вихованців Наталя Бойченко та Марія Суп, а смачними сніданками та обідами пригощає малят кухар Світлана Шабатін. Усім присутнім у залі учні 2 класу Марія Бринзюк та Софія Якимова подарували пісню «Сонечко».  

Цього року до 1 класу у Мирівську школу прийшло 17 діток. Тут вони не тільки вчаться і пізнають світ нового, а й пробують себе у якості поета, актора, художника, хореографа, долучаються до народних традицій, виявляють свої таланти.

«Каштановий вальс» у виконанні старшокласників став одним із номерів, від зворушливості якого наверталися сльози. Варто нагадати, що Мирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - одна з найбільших шкіл у кагарлицькому районі. Школа має статус опорного закладу. Навчається тут 168 дітей із п’яти населених пунктів. Школа радіє і пишається досягненнями учнів на районних та обласних олімпіадах. Свої чудові вокальні номери подарували присутнім Марина  Бринзюк, Анжеліка Остаписько, Софія Якимова, сестри Трохименки - Наталя та Ольга. Естетичну насолоду гості свята отримали від хореографічної постановки «Україна - матуся моя» у виконанні учнів 3-4 класів.

Теплі слова того дня звучали на адресу молодих батьків, за рік до сільської родини додалося троє маленьких мешканців села: донечка Марійка у Володимира та Надії Совенків; син Артем у Руслани Колісніченко; син Віталій у Віталія та Юлії Кажукалів. Для них співала Маргарита Голюк - красива, скромна, талановита, яку так приємно було слухати школяркою у районному центрі дитячої та юнацької творчості.

Лунали вітання і на адресу старожилів: цього року зустріла своє 95-річчя Марія Нога, а 96-річчя - Євдокія Савченко. На їх честь співав Григорій Довгоп’ят.

Особливого задоволення додав гостям закладу виступ чоловічого ансамблю, пісня «Стоїть явір над водою», здавалося, заграла новими барвами у їх виконанні.

У виконанні Миколи Ширія та його сина прозвучала пісня «Моє село», тут продемонстрували видовищну хореографічну постановку, яка надала логічного і красивого завершення свята.

Варто зауважити, що особливе задоволення присутнім у залі подарували учасники вокального гурту «Мирівчани»: худ. керівник Іван Татарчук, Галина Татарчук, Віра Сапак, Ніна Хоменко, Ніна Бобовська, Світлана Муковоз, Надія Гаращенко, Любов Слободян, Іван Сапак, Василь Нінько, Григорій Довгоп’ят, Леонід Куцький.  За це їм велика шана. Хто вкусив хліба артиста, той розуміє: за чудовим і потужним виступом стоять численні репетиції і багато праці.

По закінченні концерту всіх гостей чекали смачні страви української кухні, а дітлахів - батут та «солодка вата».