Додому, до отчого краю...

Цього року головні урочистості на День села у Великих Пріцьках проходили під відкритим небом біля сільського Будинку культури. Для глядачів організатори свята завчасно розмістили лави, а на імпровізованій сцені встановили мікрофони та звукопідсилюючу апаратуру. За годину до відкриття святкового заходу в фойє Будинку культури було розгорнуто виставку народних умільців. Вишиті ікони та килим, картини й рушники - вся ця рукотворна краса була виготовлена жителями села Наталією Фіяло, Вірою Бацан, Наталією Садовською, Наталією Хижняк, Тетяною Семченко та Тетяною Квашею. При вході грав духовий оркестр районного Центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Ігоря Ільченка.

О пів на четверту прозвучали позивні - урочистості розпочалися. Традиційно концерт відкрив фольклорно-етнографічний ансамбль «Журавка» Великопріцьківського сільського будинку культури (художній керівник - Надія Крапива, концертмейстер - Віктор Крапива). По цьому з вітальними словами до присутніх на святі звернулися сільський голова Олександр Микитянський, заступник голови районної ради Олег Волошин, секретар Кагарлицької міськради Любов Коваль, в.о. Ржищівського міського голови Крістіна Чорненька, директор ТОВ “Віскар-Агро” Василь Барановський, кандидат технічних наук Валерій Апанасенко. Традиційно гості окрім теплих слів вручили для громади подарунки.

Після покладання квітів до пам’ятника Солдату-Герою на сцену знову вийшли співаки з “Журавки”. Артисти виконували українські народні, жартівливі та патріотичні пісні. Порадували великопріцьківчан своїми виступами і вихованці дитсадка “Яблунька”, і учні сільської школи. Діти декламували вірші, співали та танцювали. Так, сестри Юля та Аня Василенки читали гуморески й поезії, Олександр Швець підняв всім настрій гуморескою «Як ми з кумом мед качали», юні співачки Юлія Василенко та Дарина Омельченко подарували своїм землякам пісню «Там, де ми є». Гучними оплесками проводжали жителі села і виступи учнів 1 та 2 класу Великопріцьківської школи, і дошкільнят-танцюристів.

На святі було вшановано земляків-ювілярів та всіх, для кого нинішній рік став особливим і пам’ятним, зокрема, шановних великопріцьківських старійшин, які переступили 90-річну межу: Степаниду Микитівну Юхименко, Ганну Олександрівну Вегеру, Степаниду Харитонівну Прохоренко, Євдокію Петрівну Шевченко, Марію Зіновіївну Юхименко.

Для них та їхніх земляків прозвучали пісні у виконанні “Журавки” та запрошених на свято гостей - автора мелодії Гімну села Великі Пріцьки, керівника музичної студії «Октава» Кагарлицького центру дитячої та юнацької творчості Бориса Родини, його вихованця Віталія Сушка та співачки Євгенії Хміль.

Слова вдячності лунали і спонсорам свята: Василю Барановському, Олегу Вітенку, Володимиру Вітенку, Сергію Волошину, Віктору Дикому, Катерині Демиденко, Юрію Круцику, Сергію Мільковському, Олексію Овчаренку, Олені Овчаренко, Юрію Падальченку, Миколі Предченку, Віктору Ружанському, Костянтину Семченку, Сергію Скорікову та Віктору Чайківському.

Завершився концерт піснею «Моє село», яку виконали Борис Родина та Олександр Микитянський. По цьому всіх запросили до святкового пригощання, захоплюючих конкурсів і безпрограшної лотереї. До речі, результати переможців конкурсів занесено до Книги рекордів села Великі Пріцьки, а виручені від лотереї кошти буде використано на оновлення центральної автозупинки села.