Над Ставами пісня лине, то святкують день села

Цьогорічний День Ставів припав на погожу днину. Тож святкова зала і заповнювалася спроквола, адже кожен волів якомога довше поніжитися в останньому теплому промінні осіннього сонця. Та й виставка в фойє сільського Будинку культури затримувала погляди гостей урочистостей. Тут розмістилися виставки з дарів осені, виготовлені учнями місцевої школи. Стіни прикрашали картини Людмили Пономаренко. Тішили око й душу вишивані рушники, які вийшли з-під рук Софії Луценко. По кутках мостилися вази із яскравими квітами та величезна - в людський зріст - лялька-мотанка.

Розпочалося свято із віншування рідного краю, його людей, що линуло із вуст ведучих Валентини Янкевич і Людмили Шкляр.

З щирими вітаннями звернувся до ставівської громади її очільник - Володимир Михайленко. Він вручив “Орден матері” мамі воїна-атовця Руслана Варлама Людмилі Варлам.

Роман Коваленко, голова райдержадміністрації, вітаючи став’ян, нагадав славну історію цього села. Також він вручив голові села подарунок, а документи, що посвідчують присвоєння звання “Народний” сільському колективу “Берегиня” - його художньому керівнику Валентині Фундамент. Варто зазначити, що тепер у Ставах діють два аматорські колективи, що мають таке звання (другий - “Став’яночка”).

Вітальну естафету перейняли депутат районної ради Іван Лисий та представник “Дан-фарму“ Андрій Волошин. Андрій Іванович передав на потреби села сертифікат на суму 3000 грн для облаштування шахового клубу в селі.

Із благословенням та добрими побажаннями й настановами звернувся до винуватців свята настоятель місцевого храму Святої Покрови отець Валерій.

Власне, святкова концертна програма базувалася на виступах трьох колективів. Народний аматорський колектив “Став’яночка”, керівник Володимир Миколюк, творчий консультант Ніна Жолуденко,  представив загалу обрядову композицію “Другий день весілля” (автор сценарію Катерина Личак).

Народний аматорський колектив “Берегиня”, керівник Валентина Фундамент, порадував присутніх віночком українських пісень.

Третіми, хто розважав того дня жителів і гостей Ставів, був запрошений колектив “Веселі галичани”.

Постійно надають підтримку в облаштуванні села, проведенні свят ТОВ “Роза-Л”, ТОВ “Агро-Укр”, СФГ “Матійчук”, ФОП Тутик Л. В., ТОВ “Літус”, за що їм щиро дякували і ведучі, і керівник громади.

Після завершення концертної програми місцеві кулінари пригощали всіх кулешем, запеченим м’ясом, варениками та бутербродами.

А завершилося святкування того дня дискотекою.