Земля священна, батьківська колиска

“Ні бурі, ні грому...”, кажуть про людей, що не бояться жодних катаклізмів. І хоча того дня таких природних явищ над Шпендівкою не спостерігалося, а лив лише рясний дощ, та все ж цю приказку можна сміливо застосувати до жителів цього села. Адже не зважаючи на густу мокву, вони практично вщерть заповнили залу Будинку культури, де відбувалися урочистості з нагоди Дня села.

Та й не дарма! Хто прийшов - не пошкодував. Адже концертна програма була насичена різноманітними номерами місцевих та приїжджих талантів. А по завершенні дійства всіх частували смачними наїдками.

Єдиними, хто “постраждав” від примх погоди, були дітлахи. Батут, до якого, зазвичай, вишиковується черга, самотньо “ховався від дощу під ялинками.

І допоки на вулиці дощ скроплював землю, у залі БК панували веселощі. Ведучі заходу Тетяна Петренко і Тамара Тищенко, як справжні господині свята, спрямовували його хід в потрібному руслі понад дві години поспіль. З їхніх вуст лунали й віншування жителям сіл: від найстарших до тих, хто лише в цьому році побачив світ. Згадували й славні здобутки трударів, і подвиги учасників Другої світової, Афганської війни, АТО, ліквідаторів аварії на ЧАЕС. На вшанування полеглих було оголошено хвилину мовчання, а до Братської могили покладено квіти. Почули тепле слово багатодітні сім’ї та матері-героїні, трудівники соцсфери села, працівники полів і ферм. Багатьом було вручено квіти та подарунки. А юні шпендівчанки в українському вбранні пригостили всіх присутніх в залі запашним короваєм.

Линули слова вдячності, вітання та побажання успіхів у їхніх справах і тим, хто допоміг у проведенні цього свята матеріально: ПрАТ “Агрофорт” (керівник Людмила Онука), ФГ “Т.Е.А.М.” (керівник Анатолій Тесленко), ФГ “Лідія” (керівник Едуард Мазур), приватні підприємці Олег Сучок, Лариса Петренко, Олександр Миколаєнко, Микола Соломченко, одноосібник Роман Слухай та фермер Андрій Петренко.

І, звичайно, не обійшлося свято й без вітань шанованих гостей. Як годиться, перше слово було надане господарю села Миколі Пет­ренку. Він і привітав односельців та відзначив достойних подарунками, а для сільського ФАПу передав апарат для вимірювання тиску і набір матеріалів для глюкометра.

Свою повагу шпендівській громаді висловив голова Кагарлицької райдержадміністрації Роман Коваленко, вручивши сільському голові годинник-картину. До вітань долучилася депутат районної ради Людмила Сушко, вона передала кошти на будівництво храму в селі. Не забули своїх пайовиків і основні орендарі паїв шпендівчан - ПрАТ “Агрофорт”: на свято прибули заступник директора підприємства Зіновій Лялюк та керуючий місцевим відділком Микола Тарасевич. Зіновій Лялюк разом із привітанням від керівництва “Агрофорту” передав на потреби громади сертифікат на 17 тисяч гривень. Лунали вітання і від представника місцевої Євангелістської громади Володимира Остапенка. А подарунком від нього та його єдиновірців стали пісні у виконанні тріо.

Та найбільшим подарунком для шпендівчан та гостей села став концерт. Тут були й пісні, і хореографічні постановки та вірші на честь села та його жителів. Своїми талантами ділилися із земляками Наталія Миколаєнко, Максим Слухай, Любов Тищенко, Вікторія Тищенко, Аліна Дєткіна, Оксана Дишлева, Тамара Назаренко, Надія Загородня, Анатолій Дєткін, Максим Дишлевий, Євгеній Слухай, вокальний колектив “Народне джерело” та дитячий танцювальний колектив.

Неначе на замовлення, під кінець дня в Шпендівці випогодилося. Тож посмакувавши капусняком від Оксани Тищенко та обмінявшись враженнями від концерту, шпендівчани гуртами збиралися до Будинку культури на дискотеку.