Колисочка дитинства й криниця материнства

Незважаючи на те, що в суботу майже цілий день мрячило, демівщинці забезпечили аншлаг на іменинах села. Організаторам дійства довелося встановлювати додаткові дерев’яні лавки. Особливо радувала велика кількість дітей та молоді, що засвідчувало непогані перспективи двох невеличких населених пунктів - власне Демівщини і Горіхового. І, думається, ті, хто прийшов на свято, одержали велике задоволення.

По-перше, від концертної програми. Її відкрили виконанням Гімну села учасники ансамблів сільського БК «Калинонька» та «Демівщаночка». А продовжили вихованці місцевого навчально-виховного комбінату. Під овацію зали, зокрема, пройшов танець «А ми удвох» у виконанні найменьшеньких демівщанців Єви Мозгової, Єгора Волощенка та Олексія Бурдужи. Завершив же концерт вокальний ансамбль Білоцерківського національного аграрного університету. На початку студенти передали громаді квіти і вітання від ректора вузу, депутата обласної ради Анатолія Даниленка, а потім протягом години дарували учасникам свята ліричні і жартівливі пісні. В тому числі й для окремих категорій жителів.

По-друге, від великої кількості поважних гостей, а відповідно й подарунків від них. Голова районної ради Іван Семцов передав голові села картину-годинник від керівництва району, а також грошовий сертифікат на 6 тисяч гривень від Олени Семцової, яка орендує земельну ділянку в Демівщині. Свої вітання і сертифікат на газонокосилку адресував громаді директор ТОВ «Віскар-Агро» Василь Барановський. Телевізор для навчально-виховного комбінату села передала його директору представник ПрАТ «Агрофорт», депутат районної ради Ніна Ремез. Секретар Кагарлицької міської ради Любов Коваль також вручила голові громади грошовий сертифікат, а саму Демівщину назвала селом із своїм неповторним обличчям. Приємними спогадами із дитинства та юності поділилися із залою уродженці села, а нині в. о. старости Гребенівського старостинського округу Валерій Василенко та почесний громадянин Кагарлицького району, вчителька із Ставів Тамара Шепелявенко. Вони також подарували громаді полотна живопису.

А першим зазвичай вітання із Днем села адресував присутнім голова громади Олександр Мозговий. Він же вручив подяки спонсорам-аграріям, які допомагають селу у вирішенні соціально-економічних питань.

По-третє, від щедрого пригощання святковими стравами. Учасникам заходу пропонувалися козацька та рибна юшки, три види вареників та інші делікатеси. Біля закладу культури працював виносний магазин, для малечі діяв батут, продавалися солодощі. Святкову атмосферу забезпечувала музика.

У ході проведення заходу хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника було вшановано пам’ять героїв війни 1941-1945 років.

Серед побажань, які адресувалися демівщанцям гостями свята, головним було примноження людських ресурсів. Щоб народжувалося діток втроє більше, ніж нині, щоб у кожній оселі лунав дитячий щебіт, щоб було кому на віки милуватися чарівними краєвидами і природою, які оточують село.