Особливості медичної реформи

У зв’язку з проведенням кампанії обрання лікаря та підписання декларацій між лікарем і пацієнтом стосовно надання первинної медичної допомоги, у жителів населених пунктів району виникають питання. Зокрема, людей цікавить, чи будуть їх обслуговувати в Кагарлицькій лікарні, якщо вони оформили декларацію з лікарями інших районів. Роз’яснення надає головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Кагарлицького району Інна Карапіра.

- Відповідно до наказу МОЗ України від 19.03.2018 р №504 лікар надає первинну допомогу в плановому порядку лише пацієнтам, які підписали з ним декларацію на медичне обслуговування, а також невідкладну допомогу всім пацієнтам, які такої допомоги потребують без урахування наявності декларації.

Таким чином, жителі району, які підписали декларацію з лікарями поза межами району, в плановому порядку повинні звертатися за медичною допомогою до лікаря, з яким мають декларацію. Лікарі КНП «ЦПМСД Кагарлицької районної ради» не надаватимуть медичну допомогу таким пацієнтам. Дані про наявність або відсутність декларації є у кожного лікаря в електронній системі.

В разі, якщо людина потребуватиме невідкладної допомоги, вона надаватиметься їй обов’язково, в т.ч. і без урахування наявності чи відсутності декларації.