Визначили пріоритети розвитку

У минулу п’ятницю у приміщенні сільської ради відбулися збори громадян Сущан, у яких взяли участь заступник голови районної ради олег Волошин, керівники і фахівці ПрАТ «Агрофорт», районних служб та поліції. Із звітом про свою роботу перед присутніми виступив голова села Василь Трохименко.

Бюджет сільської ради за 2017 рік склав близько 100 тисяч гривень. По власних наджодженнях його виконано на 123 відсотки, понад 265 тис. грн надійшло із районного бюджету у вигляді дотацій.

Кошти витрачалися на фінансування установ соціальної сфери - дитячого садка та сільської ради. З бюджету сільської ради проводиться оплата вуличного освітлення (торік це понад 23 тис. грн). Понад 128 тис. грн витрачено на проведення вуличного освітлення, 50 тис. грн виділено на виготовлення технічної документації на капітальний ремонт дороги по вул. Шевченка.

На території сільської ради працюють такі землекористувачі, як прАТ «Агрофорт» (748 га), ПСП «Герлянд» (260), ТОВ «Агроміно Трейдінг Груп» (138) та ряд фермерських  господарств. Всього обробляється 1398,8 га земельних площ. На всі землі запасу та резерву укладено договори оренди з попереднім погодженням на сесії.

За рахунок спонсорських коштів, що сплачуються згідно із соціальними угодами (100 грн за 1 га), 30 тисяч грн використано на вивезення сміття, 50 тисяч - на переобладнання системи опалення в дитячому садку, 5,5 тисячі - на святкування Дня села, придбання подарунків воїнам АТО тощо.

Проблемними питаннями для села залишаються дороги. Потребують капітального ремонту покриття на вул. Шевченка, Садова, Шкільна, Дружби. Одночасно відремонтувати їх всі нереально, тому розроблена та здана документація на капремонт доріг по вул. Трохименка і Шевченка.

На повістці денній залишається ремонт покрівлі в Будинку культури. І найнагальнішим завданням залишається переобладнання системи опалення в дитячому садку. На це 50 тис. грн виділив ПрАТ «Агрофорт», 100 тисяч у вигляді субвенції буде виділено з районного бюд-

жету.

Названі проблемні питання і складуть основу соціально-економічного розвитку села на 2019 рік, зазначив доповідач.

Та якщо до голови села у громадян не було запитань, то чимало їх було адресовано начальнику управління соціального захисту населення Оксані Дячок з приводу змін у призначенні субсидій на осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Відповіла вона і на ряд інших запитів селян.

Були запитання із залу і до представників головного землекористувача села - ПрАТ «Агрофорт». Зокрема, людей цікавило, чому підприємство в рахунок орендної плати видає цукор по ціні одній за мішок, тоді як на базарі ціна дешевша.

Роз’яснення щодо цього зробив заступник директора підприємства Зіновій Лялюк. Він зазначив, що «Агрофорт» дотримується всіх зобов’язань по сплаті орендної плати  в натуральному вигляді незалежно від ціни продукції. До того ж, кожен з орендодавців може взяти оплату грошима, в тому числі й за цукор, який потім купити з вигодою для себе.

Зіновій Лялюк інформував присутніх також про вклад підприємства у розвиток району, перспективи діяльності та подальшу співпрацю у вирішенні соціально-економічних питань села.

На запитання, що стосувалися пенсійного забезпечення, селянам дала відповідь працівник районного управління Пенсійного фонду України Валентина Хоменко.