100-літній ювілей зустріла Софія Грушова із Черняхова

У  вівторок, 13 листопада, в будинку  Софії Наумівни Грушової із Черняхова було людно і гамірно. Усі йдуть із квітами й подарунками, гарним настроєм, найкращими побажаннями. Ще б пак - іменинниці 100 років!

Софія Наумівна приємна і доглянута, сидячи на ліжку, приймає вітання різних представників влади із району, сільради, орендаторів, колишніх колег та сусідів. Море квітів, усіляких грамот та подяк, пакунків із подарунками.

Народилася Софія Наумівна у далекому 1918-му в Черняхові і за свій нелегкий вік пережила і голодомори, і війни, і всілякі життєві труднощі. Вчителювала в молодших класах, крім рідного села, і на Волині, і на Франківщині.

До 95 років гарно бачила і самостійно себе обслуговувала, тримала город і курей. Потім почала втрачати зір і її донька Галина переїхала зі столиці ближче до матері, щоб її обслуговувати. Добріших і приємніших за вдачею людей, як Галина, годі й шукати.

Софія Наумівна народила 3 дітей, двоє з яких вже за вічною межею, має 4 внуків і 5 правнуків! Зараз вона ходить по хаті, виходить на вулицю і разом із зятем Петром співає українських народних пісень (на фото із тим самим зятем і дочкою Галиною).

Іменинниця «завжди була спокійною і врівноваженою, ніколи не скандалила ні з сім’єю, ні з людьми» - так охарактеризувала мені 100-річну бабусю секретар сільради Анна Маруня. Хто знає, може, це і є секретом довголіття нашої довгожительки.

Привітати ювілярку приїхали заступник голови Кагарлицької РДА Людмила Демиденко, заступник голови райради Олег Волошин, начальник відділу освіти Надія Омельченко, представник «Агрофорту» Зіновій Лялюк, голова сільради Володимир Безвербний і секретар Анна Маруня.