Спільними зусиллями на славу Божу

19 грудня в церкві святого Миколая Чудотворця села Кадомка було звершено святкову літургію з нагоди храмового свята. І традиційно після служби настоятель Юрій Литвин, який очолює парафію вже 8 років, ділився досягненнями за прожитий рік. Своєї радості не міг стримати ні сам настоятель, ні прихожани, ні священики, які відвідали святкове богослужіння. А порадіти справді є чому.

Хто хоч раз був у Кадомській церкві, той прекрасно знає масштаби дерев’яної споруди, її старовинні розписи. І одна з головних проблем полягає в тому, щоб підтримувати цей вигляд у відповідному стані. От тільки на це потрібні й відповідні кошти, а церква просто не має де їх взяти. Звичайно, постійні прихожани роблять свої скромні пожертви, які, накопичившись, витрачаються на першочергові потреби. Та тільки фарба на стінах лущиться й опадає під ноги, самі стіни просідають, а розписи втрачають свій вигляд. Тож о. Юрій за підтримки голови села Наталії Савченко зважився на реставрацію внутрішної частини. Тільки на думці тоді було пофарбувати притвор, що успішно виконали працівники клубу, сільської ради, дитсадка та школи. А в які масштаби весь цей ремонт переріс - навіть нам самим не віриться.

Робота кипіла ціле літо і всю осінь. Дякувати Господу, вона цього року видалася напрочуд теплою. В результаті пофарбована вся внутрішня частина церкви. І все це, не перериваючи щонедільних служб. Паралельно з цими роботами в подвір’ї облаштували криницю, а задля того, аби стіни не просідали, навколо храму було залито обмостку. Лише постійним прихожанам, які доклали до цього свої фізичні зусилля, зрозуміло, яких сил нам це коштувало. Але ж як любо споглядати свою працю і розуміти, що ти не стояв осторонь.

Однією з важливих проблем, яка турбувала всіх з настанням холодів, була відсутність опалення. Кожної зими в церкві була така ж мінусова температура, як і на вулиці. Роками ми шукали варіанти вирішення цього питання і щоразу на перешкоді ставала відсутність коштів. Нарешті ми можемо похвалитися тим, що не мерзнемо. Адже до церкви було підведено 3 фази, зроблено заземлення, куплено і підключено 2 теплові пушки для опалення. Як же легко все це вміщається в один рядок, а скільки часу, сил, нервів і коштів на це витрачено! Та результат того вартий. Тепер у храмі святого Миколая Чудотворця не жарко, але при мінусовій погоді на вулиці градусник у церкві показує плюс і ти не перетворюєшся на крижинку.

До храмового свята лишалися лічені дні, та робота не припинялася. На дзвіниці замінено старі віконні рами на нові металопластикові вікна. А на вході перед всіма бажаючими відкриті новесенькі двері з натурального дерева. У вівтарі та ризниці оновлено меблі, придбано чимало необхідної церковної атрибутики. І навіть вночі храм видно на все село, як удень, бо голова села подбала про його зовнішнє підсвічування.  

Це колосальна робота. І ми ніколи б її не зробили, якби не люди, які відгукнулися на наші прохання, і ті, хто, споглядаючи наші старання, пропонував свою допомогу сам. Тож ми висловлюємо найщирішу подяку директорам фірми «Агроексперт» Віталію Григоровичу Наріжному та Леоніду Васильовичу Яременку, Роману Петровичу Ткачу, Миколі Якимовичу Гриценку і всім працівникам магазину «Декор» за найрізноманітніші консультації, фермерському господарству «Лорак» і особисто Ларисі Олексіївні Кушнір, директору «Райпроменерго» Володимиру Івановичу Голубу, директору ПраТ «Агрофорт» Людмилі Валентинівні Онуці. Звичайно ж, ми дуже дякуємо голові села Наталії Петрівні та місцевим фермерам-одноосібникам Анатолію Андрійовичу Білеці, Василю Васильовичу Вегері та Володимиру Миколайовичу Коробенку.

Висловлюємо нашу дяку вірним прихожанам, які хоч і не бувають на кожній службі, але знають про всі проблеми нашої церкви та допомагають їх вирішувати. Це сім’я Коваленків -  Миколи та Ірини з Кагарлика, сім’я пані Жанни з Піїв, раба Божа Валентина з с. Бурти, сім’я Личів - Руслана та Наталії з Києва, Валентина Олександрівна Коробенко із с. Зорівка, Андрій Віталійович Науменко, сім’ї Олександра Салія, Валерія Анісімова та Антона Коломійця з Києва.

За фізичну допомогу у втіленні всіх робіт особлива подяка нашим односельчанам - сім’ям Вітенків, Красуцьких, Кучеренків та Ласкаржевських, Тетяні Андріївні Кучеренко. І кожному кадомчанину, хто не лишився осторонь збору коштів на ремонт нашої святині, ми також дякуємо від щирого серця. Нехай Господь чує ваші молитви, посилає вам свої ласки та щедроти і сторицею повертає вам за всі ваші добрі справи.