КІР: ситуація під контролем

У зв’язку з поширенням захворювання на кір на території України, наш кореспондент побував у районній лікарні з метою визначитися із ситуацією  на Кагарличчині. Про це йому розповіла лікар-педіатр вищої категорії Оксана Дідошик.

- На жаль, дане захворювання не оминуло і наш район, - проінформувала Оксана Іванівна. - Станом на кінець січня виявлено 5 хворих на кір: троє дітей і двоє дорослих. Всі вони вже пролікувалися за винятком 9-місячного маляти, яке перебуває на лікуванні в Боярці. Щодо географії захворювання дітей, то двоє з них з Кагарлика, ще одне - зі Слободи. Ведеться спостереження за контактними дітьми, з якими спілкувалися хворі.

- Як відомо, найефективніший спосіб профілактики захворювання на кір - це вакцинація діток. Чи проводиться вона в районі і чи достатньо вакцини, щоб охопити нею всіх, хто цього потребує?

- Даним питанням ми займаємося із першого ж дня фіксації цього захворювання в державі, тобто майже місяць. Маю зазначити, що вакцинації підлягають тільки ті дітки, яким не було зроблено повторного щеплення, або зовсім не проводилася вакцинація проти кору. Таких у нас нараховується 673 особи. Щеплення одержали вже 400 з них. Із 30 січня ми організовуємо роботу двох медичних бригад, які будуть працювати безпосередньо по школах. Це - ліцей, три міські заклади і Буртівська ЗОШ, де перебуває найбільше дітей, що потребують щеплення. З керівництвом шкіл погоджено графіки роботи 2 бригад, до кожної з яких входять лікар і дві медсестри. По інших школах вакцинацію проводитимуть медичні працівники на місцях.

Що стосується запасів вакцини, то їх достатньо, щоб провести щеплення дітей у повному обсязі. Якщо виникне потреба, будемо звертатися у вищі інстанції за додатковими дозами.

Для щеплення проти кору використовується моновакцина КПК, тобто ще й проти краснухи і паротиту (свинки). Сам препарат американського виробництва, перевірений і ефективний.

При проведенні вакцинації в школах суворо дотримується правило холодного ланцюга при доставці вакцини і її використанні.

- Що стримує хід вакцинації і темпи її проведення?

- Щеплення у дітей до 18 років здійснюється тільки за згодою батьків. На жаль, окремі з них з різних причин не дають такої згоди. Тому доводиться проводити з такими додаткову виховну роботу, що забирає певний час.

В цілому ж по нашому медичному закладу відпрацьована система, при якій дітки зараховуються в дошкільні і шкільні заклади лише при наявності всіх необхідних щеплень.

- Оксано Іванівно, вакцину потрібно купувати чи щеплення безкоштовні?

- Для дітей віком до 18 років вакцина і саме щеплення безкоштовні.

- А чи потрібна вакцинація для дорослих?

- Складне запитання. Справа в тому, що переважна більшість дорослого населення, в тому числі й пенсіонери, у свій час робили відповідне щеплення, а отже, мають імунітет проти кору. Перевірити його наявність в своєму організмі можна в платних клініках, що зробили чимало наших лікарів.