Відстояти ветлабораторію

DSCF2805Минулого вівторка, 16 січня, виконуючий ообов’язки голови Кагарлицької районної державної адміністрації Роман Коваленко провів нараду щодо відновення роботи лабораторії Кагарлицької районної ветеринарної медицини. Закриття лабораторії обумовлено реформами та оптимізацією, що проходять в структурі Держспоживслужби. Разом з тим функціонування лабораторії на території району є більш ніж актуальним. Адже за відповідними послугами господарникам та власникам тварин доведеться звертатися в Миронівку чи в Білу Церкву.

Лабораторія в Кагарлику обслуговувала 49 населених пунктів району. Також слід брати до уваги, що 11 сільськогосподарських підприємств району займаються розведенням ВРХ та утриманням свинопоголів’я. Тому діяльність лабораторії має важливе для району значення, а її ліквідація матиме вкрай негативні наслідки. Адже зробить цілий район беззахисним від таких небезпечних захворювань, як африканська чума, трихінельоз та інші.

У нараді взяли участь голова Кагарлицької районної ради Іван Семцов, керівник апарату Кагарлицької райдержадміністрації Людмила Демиденко, керівники сільськогосподарських формувань району різних форм власності, працівники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та Кагарлицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області.

Керівництво району та сільськогосподарських підприємств вкрай стурбовані ситуацією, що склалась. Тож за підсумками наради прийнято рішення щодо підготовки колективного звернення від імені сільськогосподарських та переробних підприємств району до Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів України та Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області щодо відновлення роботи ветеринарної лабораторії в Кагарлику.