Дійшли консенсусу по всіх питаннях

14 лютого відбулася сорокова сесія Кагарлицької районної ради VІІ скликання.

Традиційно зібрання розпочалося із розгляду депутатських запитів.

Депутат Олександо Широкоступ вніс пропозицію підготувати та надіслати Президенту України, губернатору області (копію) Звернення депутатів Кагарлицької районної ради про поновлення на посаді голови районної державної адміністрації Романа Коваленка. Його звільнення - це непорозуміння, адже Роман Володимирович добросовісно і чесно виконував свої обов’язки, мав заслужений авторитет серед жителів району, відзначив депутат. Його пропозиція була одностайно підтримана сесією.

Депутат Іван Лисий запропонував від імені депутатів районної ради звернутися до голови Київської обласної державної адміністрації щодо погодження висновку про створення Кагарлицької об’єднаної територіальної громади. Його пропозиція також була одностайно підтримана депутатами.

Далі сесія перейшла до розгляду порядку денного сесії.

З інформацією «Про внесення змін у рішення 39-ї сесії районної ради від 21. 12. 2018 року № 347-39(ІІ)-VІІ «Про районний бюджет Кагарлицького району на 2019 рік» та додатків до нього» виступила начальник управління фінансів Кагарлицької районної державної адміністрації Наталія Перевера.

Не підтримав рішення сесії по даному питанню депутат Іван Лисий. Він мотивував свій вчинок тим, що вже неодноразово блокується його пропозиція про виділення коштів з районного бюджету на виконання депутатських повноважень.

Не знайшлося єдності у депутатському корпусі щодо пропозиції депутата Івана Лисого і на цій сесії. Тому в ході тривалої дискусії було прийнято компромісне рішення - повернутися до розгляду даного питання за підсумками виконання районного бюджету в І кварталі цього року.

Тільки після цього було прийнято рішення сесії щодо внесення змін у рішення попередньої сесії про бюджет району.

Депутати затвердили Програму соціально-економічного і культурного розвитку Кагарлицького району на 2019 рік.

Про районну Програму правової освіти на надання безоплатної правової допомоги  населенню району на 2019-2021 роки сесію інформував начальник відділу Кагарлицького бюро правової допомоги Юрій Лісовий.

Після обговорення інформації Юрія Лісового сесія затвердила даний документ.

Головний лікар КЗ Кагарлицької районної ради «Кагарлицька центральна районна лікарня» Віктор Кулініченко інформував сесію про створення Комунального некомерційного підприємства Кагарлицької районної ради «Кагарлицька центральна районна лікарня». Він пояснив, що зміни в назві  установи передбачені продовженням реалізації медичної реформи в державі і необхідні для фінансування лікарні національною службою охорони здоров’я.

Сесія прийняла рішення про створення  такого підприємства, його правонаступництво, затвердила статут КНП та передавальний акт й призначила директором підприємства Віктора Кулініченка.

Про оплату харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району на 2019 рік (саме так за пропозицією депутата Миколи Набока було сформовано п’яте питання порядку денного сесії) на сесії доповідала начальник відділу освіти районної державної адміністрації Надія Омельченко.

У обговоренні даного питання взяли участь депутати райради Іван Лисий, Микола Набок, Анатолій Ворона.

Сесія прийняла рішення, яким затвердила вартість харчування з 01. 01. 2019 року в Демівщинському дошкільному навчальному закладі, що складатиме 40 відсотків - батьківська плата, 60 - кошти районного бюджету, але не більше 30 гривень 1 діто/день. Від батьківської  плати за харчування у даному закладі звільнені діти-сироти,

діти, позбавлені батьківського піклування, діти із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та учні 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Всі названі категорії дітей, а також ті, які навчаються у інклюзивних класах, та учні 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», звільнені від батьківської плати за харчування в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району.

Про управління об’єктами майна спільної власності територіальних громад району інформував голова районної ради Іван Семцов. По даному питанню сесія  прийняла рішення про затвердження актів прийому-передачі основних засобів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріальних цінностей, бібліотечних фондів музею с. Гребені, клубу та бібліотеки сіл Балико-Щучинка, Гребені, Півці, Уляники, Юшки, Яблунівка, Балико-Щучинської, Півецької ЗОШ,  Гребенівському навчально-виховному комплексі, Балико-Щучинській амбулаторії загальної практики сімейної медицини і фельдшерського пункту с. Гребені.

У питанні «Різне» депутат Микола Набок зазначив, що районною радою не використовується право громадян на звернення у формі петицій. Він же вніс пропозицію до наступної сесії розробити Положення про петиції. Сесія підтримала ініціативу депутата.