Звернення, субсидії та робота закладів культури

У минулу п’ятницю, 26 січня, відбулась колегія районної державної адміністрації. Вів засідання виконуючий обов’язки голови РДА Роман Коваленко. Члени колегії розглянули три питання порядку денного.

Про роботу із зверненнями громадян в Кагарлицькій райдержавній адміністрації за 2017 рік доповіла керівник апарату РДА Людмила Демиденко (про це читайте в наступному числі «ВК»).

Звіт про діяльність закладів культури району у 2017 році оприлюднила начальник відділу культури і туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Любов Карпів. Так, в Кагарлицькому районі діє 34 клубних заклади, 33 бібліотеки, 2 музеї, 8 філіалів комунального закладу Кагарлицької районної ради «Кагарлицький районний історико-краєзнавчий музей», Школа мистецтв.

Протягом 2017 року клубними закладами району проведено 6447 культурно-масових заходів, з них 3046 - для дітей. Було проведено 342 концерти аматорських колективів, відбулося 23 концерти професійних колективів. Сім колективів мають звання «народний», один колектив звання «зразковий»; народний аматорський хоровий колектив; народний аматорський драматичний колектив; народний аматорський ансамбль української пісні; народний духовий оркестр міського будинку культури, народний аматорський колектив «Берегиня» Стайківського сільського будинку культури, народний аматорський колектив «Став’яночка» Ставівського сільського будинку культури, народний аматорський колектив «Мальви» Горохуватського сільського клубу, зразковий аматорський колектив «Гармонія» Кагарлицької дитячої школи мистецтв.

Працівниками відділу культури і туризму, національностей та релігій Кагарлицької районної державної адміністрації у 2017 році було організовано та проведено 39 районних культурно-мистецьких заходів з нагоди державних, професійних свят, свят народного календаря.

Створювались умови для діяльності самодіяльних колективів, окремих виконавців та майстрів народної творчості, зокрема, забезпечення їх участі в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних культурно-мистецьких заходах. Це учні та колективи Кагарлицької дитячої школи мистецтв, міського будинку культури, Стайківського сільського будинку культури, Горохуватського сільського клубу, Черняхівського сільського будинку культури.

Обсяг фінансування закладів культури району, міста у 2017 році становив: загальний фонд - 12747,2 тис. грн; бюджет розвитку 1587,2 тис. грн. Обсяг бюджетних коштів, які використано для покращення матеріально-технічної бази: клубні заклади - 469,3 тис. грн, бібліотеки - 10 тис. грн, дитяча школа мистецтв - 38,2 тис. грн.

Закладам культури району протягом 2017 року було надано благодійної допомоги понад 843 тис. грн. Також було здійснено перерахування по субвенціях з сільських рад на заклади культури району в сумі 897698 грн.

Капітальні ремонти проведено в закладах культури Леонівки, Антонівки.

За рахунок районного бюджету введено в експлуатацію модульну котельню на італійському обладнанні, що опалює районну школу мистецтв та міські бібліотеки.

Залишається актуальною проблема забезпечення закладів культури кадрами. Особливо це стосується клубних закладів культури. Не вистачає кваліфікованих працівників з фаховою освітою. Є вакансії керівників аматорських колективів у міському будинку культури, у сільських закладах.

Зі станом надання субсидій населенню району на 2017-2018 рік ознайомила присутніх начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Оксана Дячок.

Так, по Кагарлицькому району у 2017 році було нараховано субсидій на суму 74847,9 тисячі гривень. У тому числі на житлово-комунальні послуги - 72877,5 тисячі гривень, на тверде паливо та скраплений газ - 1970,4 тисячі гривень. Субсидію було призначено 8499 сім’ям.

За минулий рік на повернення коштів по монетизації мають право 2362 сім’ї. Загальна сума нарахованих коштів по монетизації 1467,43 тисячі гривень. Профінансовано - 1360,97 тисячі гривень.

У 2017 році було проведено 25 засідань комісії з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Розглянуто комісійно 562 справи.

За даними верифікації та перевірки Мінфіну було виявлено, що дві сім’ї придбали житло і не повідомили управління соціального захисту населення про це. Тому ними було повернуто до бюджету 18290,46 гривні.

За результатами аналізу звернень громадян до Кагарлицької районної державної адміністрації щодо покращення роботи спеціалізованих служб району з обслуговування автомобільних доріг місцевого значення у зв’язку з тим, що організація, яка визнана переможцем тендеру на освоєння коштів для обслуговування доріг місцевого значення в межах Кагарлицького району, не забезпечена спеціалізованою технікою та посипковими матеріалами для організації робіт в зимовий період, та усного звернення члена колегії Олександра Широкоступа, колегією Кагарлицької районної державної адміністрації прийнято рішення звернутися до голови Київської обласної державної адміністрації та служби автомобільних доріг у Київській області щодо забезпечення передачі коштів на обслуговування доріг місцевого значення до відповідних райДУ.