«Освіторія» чекає на продовження

У середу, 2 жовтня, у районному Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся захід по вшануванню ветеранів педагогічної ниви, тих, хто впродовж багатьох років працював вчителем, а точніше керівником закладу освіти або цілої галузі в районі під назвою «Освіторія», присвячений Дню вчителя. Пояснюючи назву дійства, його ведуча, директор ЦДЮТ Тетяна Васильчук зазначила, що «Освіта» та «Історія» є нероздільними частинами життєвого процесу, а кожен із запрошених працівників освіти сам увійшов у історію.
Організаторами свята виступили відділ освіти райдержадміністрації і ЦДЮТ, за що заслужили від учасників заходу відмінної оцінки.
оригінальні запрошення на «Освіторію» були заздалегідь розвезені і вручені 29 екскерівникам освіти. А у середу біля ЦДЮТ їх зустрічали прекрасними мелодіями учасники духового оркестру під керівництвом Ігоря Ільченка, а на вході в приміщення - букет живих квітів та вітальна листівка кожному від організаторів дійства.
На другому поверсі для освітян-ветеранів вже були накриті столики із солодощами та напоями, святково декорований зал, музична апаратура. На згадку про дійство можна було сфотографуватися у віконці стенду, присвяченому Дню вчителя.
Під мелодію «Пісні про вчителя» та гучні оплески присутніх в залі, ведучі представляють тих, хто прибув на свято.
Свої вітання і глибоку вдячність екскерівникам закладів освіти адресують начальник відділу освіти РДА Надія Омельченко та голова профкому працівників освіти Валерій Невдобенко, пісні - вокалісти ЦДЮТ Сніжана Хоходра, Валерія Дробот, Олександра Осадча.
А щоб поважні гості відчували себе не гостями заходу, а його найголовнішими учасниками, для них пропонуються різноманітні вікторини, тести, опитування.
Зокрема, кожний із педагогів-керівників мав написати своє побажання молодим колегам і закріпити його на «Дереві побажань».
«Хто краще» - цей конкурс полягав у тому, що учасники кожного із столів вибирали із переліку запропонованих пісень улюблену і виконували її під фонограму. Цікаво, що при виконанні пісні «А мій милий вареничків хоче» ексдиректор ЦДЮТ Лідія Семенівна Коваль пригостила всіх цією смачною національною стравою.
Затамувавши подих, учасники дійства слухали розповіді окремих учителів про своїх колишніх учнів, які стали визначними державними чи науковими постатями або ж просто хорошими людьми.
Як ви стали вчителем? Хто допоміг вам у виборі професії? - і ця тема була розкрита у яскравих розповідях, вартих окремого написання.
А ще, розділившись на дві команди, керівники навчальних закладів продемонстрували свою ерудицію і почуття гумору у кронкурсах «Продовжіть фразу», «Відгадай-но» - по вгадуванню предметів на дотик із зав’язаними очима, «Професійна пам’ять», «Блефкуб».
Однією із найактивніших учасників всіх вікторин і конкурсів була ексдиректор Стайківської ЗОШ Інесса Степанівна лавріненко, яка, за її словами, вже 58(!) рік буде святкувати День вчителя. Секретами свого довголіття вона назвала такі постулати, як іти в школу тільки з радістю, не рахувати своїх років, дякувати Богу, що будить вранці, та відчувати в серці завжди весну. Вона ж подякувала організаторам за увагу, за зустріч з колегами, за можливість повернутися у минуле.
Тільки 15 із 29 запрошених колишніх керівників навчальних закладів відгукнулися на запрошення і прибули на свято. Дехто не зміг цього зробити за станом здоров’я, через сімейні обставини, з інших причин. Але ті, хто відвідали ЦДЮТ, були одностайні у оцінці заходу: «Освіторія» - прекрасне свято і воно, за словами Лідії Семенівни Коваль, потребує продовження і в наступному та послідуючих роках.