Депутати обговорили роботу медзакладів в умовах загрози коронавірусу

Тему коронавірусу, особливо в умовах запровадження по всій Україні карантину, не могли оминути своєю увагою депутати Кагарлицької районної ради під час чергової 52 сесії VІІ скликання, яка відбулася 12 березня. І хоча в порядку денному це питання значилося в числі останніх, це аж ніяк не применшувало його актуальності.

У своїй доповіді головний лікар Центральної районної лікарні Віктор Кулініченко наголосив, що оскільки Кагарлик знаходиться на перетині доріг державного значення (місто не має об'їздної дороги), у ЦРЛ до загрози проникнення коронавірусу ставляться зі всією пересторогою.

Він наголосив на тому, що при підозрі на захворювання коронавірусною інфекцією чи при виявленні симптомів цього захворювання, люди повинні в першу чергу звертатися до сімейного лікаря, який, як зазначається у відповідній постанові, має виїхати до пацієнта додому.

Для жителів Кагарличчини найближчим лікувальним закладом першої черги з госпіталізації хворих на коронавірусну інфекцію є Білоцерківська інфекційна міська лікарня. Втім, якщо хворих буде багато, і там не залишиться достатньо вільних місць, на Кагарличчині передбачено і резервні варіанти із залученням власної матеріальної бази. Це, перш за все, 10 боксів інфекційного відділення.

На випадок ускладнення ситуації і можливого надходження значної кількості людей з підозрою на захворювання коронавірусною інфекцією, за словами головного лікаря, можна буде також задіяти ще й будівлю терапевтичного відділення, що знаходиться окремо від інших і де налічується 40 ліжко-місць. Для цих потреб відділення буде повністю вивільнене від пацієнтів, які лікуватимуться там на той час.

Також Віктор Кулініченко зазначив, що усі відділення ЦРЛ забезпечені відповідними пам’ятками про коронавірусну інфекцію, нині триває забезпечення лікарні дезінфікуючими засобами та спеціальним захисним одягом (комбінезонами).

На засіданні депутати внесли зміни до районного бюджету, збільшивши дохідну частину загального фонду бюджету на 1 731 549 гривень за рахунок інших субвенцій з місцевого та сільських бюджетів. Відповідно на цю ж суму було збільшено видаткову частину.

На сесії було заслухано інформації керівника Кагарлицької місцевої прокуратури Ярослава Яцишина про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району, а також начальника Кагарлицького відділення поліції Сергія Панасенка про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району.

Окрім цього депутати затвердили Програму соціально-економічного і культурного розвитку Кагарлицького району на 2020 рік; надали дозвіл директору Комунального некомерційного підприємства Кагарлицької райради «Кагарлицька центральна районна лікарня» на передачу в оренду Комунальному закладу Київської обласної ради «Київське обласне бюро судово - медичної експертизи» частини приміщення, а також звільнили з 1 березня 2020 року від орендної плати за користування футбольним полем Комунального підприємства Кагарлицької районної ради «Фізкультурно - оздоровчий комплекс Кагарличчини» футбольні команди села Мирівка Кагарлицького району терміном на 5 років.

На початку сесії депутати підтримали депутатське звернення Івана Лисого до Президента України та Верховної Ради України щодо недопущення продажі землі сільськогосподарського призначення.

Він засідання голова районної ради Іван Семцов.