Карантин. Рекомендацій повинні дотримуватися усі

Карантин триває. На жаль, дехто із наших співвітчизників сприйняв оголошене Урядом послаблення карантину ледь не як його скасування. Але, як показує практика, нехтувати запобіжними заходами та рекомендаціями МОЗу аж ніяк не варто.

Завдання із контролю за ситуацією було визначено в протоколі позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13 червня № 10.
А тому спеціалісти Кагарлицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області спільно із представниками Кагарлицького відділення поліції, в межах визначених повноважень, щоденно, починаючи із 17 червня, проводять моніторинг дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, закладах громадського харчування, закладах дошкільної освіти, перукарнях та салонах краси, закладах фізичної культури та спорту, послуг з розміщення Кагарлицького району.
За період з 17 по 22 червня було проведено 20 таких обстежень об’єктів торгівлі. У всіх закладах виявлено порушення. Також перевірено 5 закладів громадського харчування, у 2 з них виявлені порушення; 2 салони краси - порушення виявлені в обох, та заклад фізичної культури та спорту - теж виявлені порушення.
Основні порушення це: відсутнє проведення температурного скринінгу усім працівникам перед початком зміни; працівники закладу не забезпечені засобами індивідуального захисту, або використовують одноразові маски, з розрахунку 1 штука на 1 робочий день. Відсутні інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19, допустимої кількості відвідувачів у закладі, дотримання соціальної дистанції 1,5 метра. У закладах відсутнє тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами 1,5 метра. Відсутні дезінфікуючі засоби для прибирання виробничих приміщень та поверхонь. Неорганізовано централізований збір використаних масок, рукавичок.
На всі заклади були оформлені чек-листи в 2-х примірниках, згідно з якими проводилися обстеження. 1 екземпляр передано суб’єкту господарювання із пропозиціями щодо усунення порушень з термінами виконання.
Якщо при повторному обстеженні буде виявлено, що порушення не усунуто, то суб’єктів господарювання притягнуть до адміністративної відповідальності.