Перипетії навколо реєстрації кандидатів у депутати

У неприємну епопею перетворилися засідання Кагарлицької ТВК із реєстрації кандидатів у депутати майбутньої Кагарлицької міської ОТГ.

Спочатку не відбулося засідання комісії, призначене на 25 вересня, - зібралися не всі члени комісії. Тож не було кворуму. Засідання, призначене на наступний день, так і не розпочало голосування за порядком денним. Тут причиною стало те, що не встигли підготувати потрібну документацію. Адже було вирішено голосувати за усі партії, а не розподіляти їх на два засідання.

У неділю, 27 вересня, засідання відбулося. Але на його початку представники громадських організацій “Українська організація інвалідів внаслідок каліцтва” та “Здорові діти - майбутнє України” надали комісії довідки про те, що, за їхніми даними, частина кандидатів не є безпартійними чи членами партій, від яких балотуються, і перебувають
у членстві інших політичних сил. А це заборонено чинним законодавством. Тут малося на увазі членство у партіях “Союз анархістів України”, “Єдиний центр”, “Реформи і порядок”, “ Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю”, Кагарлицька ТВК: перепетії навколо реєстрації кандидатів у депутати “Аграрна партія України”, “Опозиційний блок”.

До цих списків потрапили Роман Коваленко, Василь Мамій, Віталій М’ясніков, Олександр Широкоступ, Юрій Бер е г о в е н к о , І р и н а Го р б а ч , Олександр Драган, Григорій
Кулініченко, Надія Омельченко, Вадим Циганок, Анатолій Чернявський, Іван Шевченко, яких висунули партії “За Майбутнє”, “Наш край”, “Опозиційна платформа - за життя”.

Внаслідок голосування Вадиму Циганку було відмовлено в реєстрації як кандидату, а стосовно інших рішення не було прийнято. Не вистачило голосів ні “за”, ані “проти”.

Робота комісії супроводжувалася палкими дискусіями, обміном думками, метафорами, викликом поліції та складанням протоколів про порушення, бездіяльність комісії. Після перерви за більшість кандидатів було проголосовано.

На чергове засідання вже в понеділок прибули й кандидати в депутати облради від “Нашого краю”, були присутні і зареєстровані місцеві кандидати від різних політсил. Провівши повторні голосування, комісія так і не змогла затвердити частину із кандидатів у депутати Кагарлицької міськради. Тож присутніми на засіданні було складено акт про бездіяльність Кагарлицької ТВК, який направили до ЦВК. І тепер вже Центральна виборча комісія має надати роз’яснення стосовно правомірності дій членів Кагарлицької ТВК.

Разом з тим, стався ще один казус, який вплинув на роботу Кагарлицької ТВК. “Під завершення засідання в понеділок, секретар комісії привеселюдно віддала мені ключі
від сейфу, та повідомивши, що вся документація там, покинула засідання, - розповіла голова Кагарлицької ТВК Марія Ковалець. - В присутності інших членів комісії я відкрила сейф та він був порожнім. “Пустим” виявився й ноутбук, на якому велася вся документація ТВК. Думаю, що документи знаходяться на флешках, які зараз у секретаря, - розповідає Марія Ковалець. - А вона на контакт не виходить. Тож я була змушена повідомити про це поліцію. Зараз ми працюємо із «оцифровкою» документів, бо маємо їх і
на паперових носіях”.

Тож повнота та ефективність роботи Кагарлицької ТВК зараз залежить від рішення ЦВК та від того, як швидко з’явиться документація в електронному вигляді.