Екологічні ініціативи зустріли з ентузіазмом

Кагарлицька загальноосвітня школа № 2 імені Василя Дашенка має не просто екологічні традиції. Чистота довкілля і чистота в думках - це спосіб життя як педагогів, так і цілих родин учнів школи.

До закладу нещодавно завітала депутат Київської обласної ради, очільниця екологічного департаменту ОДА Вікторія Киреєва, яка була вражена роботою школи у напрямку екології.

З гордістю ділилася про роботу учнів зі збереження навколишнього середовища вчитель біології й географії Світлана Демиденко.

Власні фоторепортажі зі звалищ у місті, які є загрозою для екології Кагарлика, з якими діти звертаються до міської влади – ефективний інформативний вид роботи. Крім того, діти фотографують ошатні двори та вулиці, зображення яких розміщують на стендах. А як чийсь їхній двір чи вулиця потрапляють на стенди, неймовірно пишаються цим.

Власноруч виготовляють учні цієї школи і штучні ялинки, щоб зберегти природу і не використовувати на кілька святкових днів у році зрубані дерева. Тому й на театралізованому святі під назвою «А моя ялинка залишилася у лісі» вони намагалися донести глядачам свої знання і занепокоєння знищенням природи.

Руками дітей та їх рідних змайстровано багато шпаківень. Щороку школярі виготовляють годівнички, які розвішують на деревах біля школи, в парку тощо, постійно приносять корм для зимуючих птахів. Допомагають і безпритульним тваринам. Учні другої школи взяли участь в обласній операції «Моніторинг лелек». Писали роботи з МАН та «В об’єктиві натураліста».

Лідер екологічного руху школи Світлана Демиденко за позакласні заходи отримала нагороду від Всеукраїнської екологічної ліги.

Ще 1999-го року педагогами й учнями біля школи було закладено яблуневий сад, плоди якого діти споживають по сьогодні.

У дашенківців вже три роки працює екологічний проект «Ти врятуєш мене?»

На зустрічі з Вікторією Киреєвою свою роботу з екології гідно представила учениця школи Марія Куца. А от Інесса Тригуб, яка написала роботу «Екологія житла», стала двічі переможцем районної олімпіади з екології.

Найбільш активними у школі в даному напрямку є родини Демиденків, Коваленків, Колодяжних, Ковровських, Куцих, Підгайних, Шкутів, директор закладу Ірина Горбач, Владислав Мартиненко, Данило Петрук, Ольга Часова, Роман Гавриленко та інші. У школі давно сортують сміття. Італійці, між іншим, які навідували школу, були приємно вражені фактом здійснення розподілу сміття, змінами, що відбуваються в соціумі.

Вікторія Киреєва, вражена обсягом робіт педагогів та учнів, подарувала школі ноутбук для роботи із втілення нових екологічних проектів.

Крім того, запропонувала разом створити алею Кагарлицької загальноосвітньої школи 2 імені Василя Дашенка, зауваживши, що дерева та лавочки «бере на себе».

Також Вікторія Станіславівна повідомила, що побачене надихнуло її на проведення екологічного конкурсу серед учнів усіх шкіл району. Педагоги зазначили, що «народ з ентузіазмом включився в роботу».

Учні та вчителі школи із задоволенням сприйняли ініціативи Вікторії Киреєвої, адже вони спрямовані на те, щоб зробити наше місто та район ще красивішим і ошатнішим.