Серед пріоритетів - правове виховання

Знання історії та правознавства має велике значення у формуванні національної і громадянської свідомості учнів. З 10 квітня по 4 тарвня в Кагарлицькому НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей» проходив місячник правових знань, заходами якого були охоплені учні всіх вікових категорій. Класними керівниками, кураторами, класоводами проведені години спілкування на теми «Наші права - щасливе дитинство», «Протидія пропаганді сепаратизму», «Протидія торгівлі людьми», «Дитина і родина», «Мій край – моя історія жива», «Вчимося жити у правовій державі» тощо.

З 10 по 13 квітня вчитель історії та правознавства Юлія Войтенко підготувала й провела тиждень історії та правознавства. Під час тижня учні брали участь в історичних конкурсах, вікторинах, брейн-рингах. Окрім цього, було організовано виставку плакатів і малюнків «Я маю право…» (брали участь учні 1-9 класів, І та ІІ курсів).

11 квітня другокурсники разом із Юлією Анатоліївною підготували для учнів середніх та старших класів інформаційну годину «Місце України в європейській історії». Цього ж дня учні 9 класу, І та ІІ курсів брали активну участь у вікторині на правову тематику, яка проходила під час перерв.

13 квітня шестикласники на загальношкільній лінійці нагадали учням нашого закладу про права кожної дитини. Підготувати захід допомагали класний керівник Альона Будник та вчитель історії й правознавства Юлія Войтенко. Учні 7 класу провели лінійку «Бережіть природу Батьківщини, будьте гідними людьми», підготували учнів педагог -організатор Любов Хабібулліна, класний керівник Наталя Лабзенко. Пізнавальний брейн-ринг на тему «Життя людей первісних часів» був організований для команд учнів 6 та 7 класів; у ньому першість вибороли учні 6 класу. В історичному брейн-ринзі «Знавці історії», який проходив для учнів 9 класу, І та ІІ курсів, переможцями стали учні І курсу. У правовому брейн-ринзі «Права й обов’язки громадян» серед 9 класу, І та ІІ курсів переможцями стали учні ІІ курсу.

24 квітня пройшов диспут «Відстоюючи свої права, чи не порушую я права інших?», у якому взяли участь учні 8-9 класів. Протягом місячника правових знань у НВК було проведено години психолога на правову тематику, які готувала Ірина Гудзь.

Традиційно в рамках проведення місячника правових знань у Кагарлицькому НВК проходять зустрічі з працівниками правоохоронних органів, медичними працівниками, практичними психологами, працівниками ДПРЧ та ДСНС.

19 квітня учні І курсу разом із куратором Тамарою Черненко відвідали семінар «Репродуктивне здоров’я та сімейні цінності», який організували та провели КЗ КОР «Київський обласний молодіжний центр» спільно із сектором молоді та спорту Кагарлицької РДА, МЦКД та громадською молодіжною радою при голові Кагарлицької РДА. Захід відбувся в рамках соціального молодіжного проекту «Думай!» за участю правозахисника, психолога, члена «Національної ради жінок України» Людмили Любецької та лікаря-гінеколога Павла Гузенка.

26 квітня до нашого навчального закладу завітав прокурор Кагарлицької місцевої прокуратури Сергій Курінний. Він ознайомив учнів 7 та 8 класів із функціями та діяльністю працівників цього закладу, висвітлив особливості відповідальності неповнолітніх за злочини. Учні отримали відповіді на запитання та переконалися, що знання з правознавства необхідні сучасній молоді. Діти подякували Сергію Олеговичу за цікаву та пізнавальну бесіду.

3 травня до НВК завітав заступник начальника відділу Кагарлицького бюро правової допомоги Юрій Лісовий з пізнавальною лекцією про кримінальну відповідальність неповнолітніх для учнів 9 класу, І та ІІ курсів.

Адміністрація НВК, класні керівники, класоводи, куратори та вчителі-предметники протягом усього навчального року значну увагу приділяють правовому вихованню та заходам з охорони праці. Тому правова освіта в нашому закладі є одним із головних напрямів превентивного виховання та передумовою гармонійного розвитку підростаючого покоління.