Спіши творити добро

Парламент шкільного самоврядування Кагарлицької ЗОШ № 1 організував і провів акцію «Даруємо добро». Усі учні школи підтримали акцію і взяли у ній активну участь. Протягом тижня з 3 травня до 8 травня усі бажаючі могли принести будь-які солодощі для дітей Буртівського благодійного соціально-реабілітаційного центру «Сонечко».

8 травня президент школи та учні шкільного парламенту відвезли вихованцям “Сонечка” солодощі. Ті почувалися спокійно і впевнено – взявши подарунки, почали спілкуватися із учнями.

Останнім часом благодійність сконцентрувалася на потребах армії, добровольчих батальйонах, біженцях і вимушених переселенцях. Тобто зараз охоче допомагають тим, хто якось причетний до воєнних дій на сході країни. Але, як і раніше, існує одна з найбільш незахищених категорій нашого населення, яка була і до цих подій, і нині нікуди не зникла, але про яку тепер говорять значно менше. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які потрапили у складні життєві обставини.

Директор центру Наталія Рибник влаштувала невеличку екскурсію для учнів та розповіла про чотирнадцять вихованців їхнього закладу.

Вдень вихованці закладу навчаються в сільській школі, відвідують дитячий садочок (3 дітей), увечері – гуртуються у своїх кімнатах. А ще – з нетерпінням очікують вихідних та гостей.

Ми розуміємо, що навіть найдорожчий подарунок не може замінити діткам батьківську любов та родинний затишок. Хочеться вірити, що кожна дитинка зможе випросити у Святого Миколая те, чого їй найбільше бракує.

Важливо не забувати про такі місця і знаходити час, аби поділитися своєю увагою з тими, хто її дійсно потребує.

Дорогою назад школярі ділилися своїми враженнями. «Мені жалко цих дітей, – каже Наталія Панченко. – Ніби нічого й страшного, але страшно залишитися самій, без батьків, підтримки, розуміння».

Звичайно, потрібно цінувати все те, що у нас є, – свою домівку, рідних людей. Оце і є найціннішим в житті.