Найвища нагорода Петра Ляшенка

Петра Ляшенка знають у нашому місті та районі як вчителя історії та правознавства, дослідника і краєзнавця, автора публікацій у міській та районній газетах, автора книг про народного артиста України Василя Дашенка. Ми ж, випускники, учні та вчителі школи, знаємо його як добру, порядну людину, гарного вчителя. Я теж була його ученицею і добре пам’ятаю цікаві уроки Петра Дмитровича. Коли прийшла працювати в нашу школу, він став для мене не тільки колегою, а й добрим наставником, який завжди допомагав і підтримував. Його вислів «Ви на правильному шляху» надихав і надихає на більше, і запам’ятається на все життя.

Кожна людина щаслива по-своєму, а Петро Дмитрович щасливий з того, що має справу, якою займається багато років і має результат. Це дослідження життєвого і творчого шляху Василя Павловича Дашенка. За ці роки було зроблено немало: відшукано фотографії артиста у різних театральних і кіноролях; записано кінофільми та вистави, в яких грав актор; передано архів та нагороди артиста нашій школі; написано три книги. Всі ці матеріали є невід’ємною частиною експозиції шкільного музею, присвяченої Дашенку. Саме наш учитель був ініціатором присвоєння школі імені актора, вручення найкращим учням міста щорічної іменної премії, перейменування однієї з вулиць на честь актора, до 100-річчя школи відкриття пам’ятної дошки. Але на цьому він не зупиняється. Є в нього ще одна мрія - відкрити пам’ятник актору в центрі міста, щоб кагарличани і гості міста пам’ятали про нашого визначного земляка.

У червні Петро Дмитрович знову завітав до музею та передав нові записи кінофільмів,а ще розповів про свою нагороду. Найвищою відзнакою своєї праці для нього стали слова про книгу «Пам’ять серця» (2017 р.) народної артистки України, драматурга, колишнього міністра культури України, професора, завідуючої кафедрою Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва Людмили Хоролець.

Вдячні Петру Дмитровичу не тільки визначні митці, родичі актора, а й учні та вчителі школи за цю велику роботу і тому з гідністю несемо звання - дашенківці.

Петре Дмитровичу, Ви на правильному шляху. Усіхів Вам у досягненні своєї мрії та довгих років життя.