Молодіє древній Кагарлик

Якщо громада згуртована, любить свою малу Батьківщину, то ніщо не завадить їй відсвяткувати день її заснування. Так сталося і в Кагарлику. Хоча погода в минулу суботу “порадувала” його жителів та гостей рясним дощем, та святкування Дня міста все ж вдалося. Практично всі заплановані заходи, а їх було з півтора десятка, відбулися. Зранку, доки ще з неба не мрячило, - на вулиці. Тут і спортивні змагання До дня міста та Дня фізичної культури й спорту, пленер, дитячий фестиваль, танцювальний флешмоб, контактний зоопарк... Згодом виставки, підкріплені концертною програмою, розгорнулися в фойє та паркетній залі міського Будинку культури. Та й на вулиці залишалися сміливці, що не злякалися дощу. Тут міські заклади освіти пропонували скуштувати солодощів, помилуватися виставками, райвійськкомат - повправлятися в стрільбі, а міська бібліотека для дорослих - стати учасником буккросингу.

Неподалік в наметі, що вже став невід’ємною частиною районних та міських заходів та розміщується за сприяння депутата обласної ради Вікторії Киреєвої, бажаючим виміряли тиск, рівень цукру в крові.

А біля входу в БК вже в іншому наметі від районного осередку Блоку Петра Порошенка “Солідарність” частували люд кулешем, юшкою, чаєм та солодощами. Пригощало містян та гостей міста й Кагарлицьке райСТ. Тож на повний шлунок і негода була не страшною.

Тут же, на ганку, духовий оркестр ЦДЮТ під керівництвом Ігоря Ільченка зібрав пошановувачів “міді”. А поряд, за дверима, в руках місцевих талантів лунали гармошка й бубон.

Самі ж фойє й паркетна зала були заповнені вщерть. Дітлахи вишикувалися в чергу за поп-корном та солодкою ватою, що їх роздавали від Вікторії Киреєвої волонтери. Товпилися навколо столів, де проводили майстер-клас із ліплення з глини. (Згодом любителі працювати з глиною оточили й гончара, що працював на вулиці).

Було чим зайняти себе й дорослим: виставки різноманітних поробок, кулінарних шедеврів, фотографій, картин вабили відвідувачів. І все це під спів, музику та хореографічні замальовки у виконанні вихованців Центру дитячої та юнацької творчості і Школи мистецтв, ансамблю «Горлиця» зі Слободи.

Тут же, в паркетній залі, заступник міського голови Олег Пурій вручив сертифікати та відзнаки й усім активним учасникам святкування.

Завітало на День міста й багато поважних гостей. Це й народний депутат України Ірина Сисоєнко, і голова Київської обл-

держадміністрації Олександр Горган, депутати обласної ради Віталій Карлюк та Вікторія Киреєва, голова райдержадміністрації Роман Коваленко, представник Асоціації міст України, Тетіївський міський голова Руслан Майструк, представники депутата облради, ректора Білоцерківського НАУ Анатолія Даниленка.

Гості оглянули виставки, поспілкувалися із кагарличанами. А під час урочистостей щиро вітали жителів міста із його 876-ю річницею. Й не просто привітали, а вручили грамоти та подяки, цінні подарунки і нагородженим, і містянам загалом.

Так, Олександр Горган передав Олександру Панюті сертифікат на встановлення пункту екологічного контролю, який буде моніторити стан довкілля за багатьма показниками. Руслан Майструк подарував колезі настінний сертифікат від Асоціації міст. Представник агрокорпорації “Успіх”, керівник ТОВ “Віскар-Агро” Василь Барановський - сертифікат на 12 тисяч гривень для придбання меблів у клас інклюзивного навчання в школі № 2. А від Анатолія Даниленка був пісенний подарунок і квіти.

Олександр Панюта після вітання земляків вручив кращим жителям міста відзнаки та цінні подарунки.

Шквал оплесків зірвало вітання вихованців дошкільних закладів міста - наскільки оригінальним та захопливим воно було.

Вітальні виступи гостей перемежовувались концертними номерами Людмили Ігнатенко, Тетяни Голдобіної, Ілларії Каліки, Ольги Остапчук, ансамблю української пісні МБК, тріо «Заграва», Олени Запорожчук, Анни Кириленко, Тетяни Павлюк.

Дякували ведучі спонсорам свята. А це: ПрАТ «Кондитерська фабрика «Лагода», СК «Агробізнес», ПрАТ «Агрофорт», ПрАТ «Кагма», ТОВ «Віскар-Агро», ТОВ «АРТ БІЛД ГРУП», ТОВ «ДАН – ФАРМ-Україна», ТОВ «Борошномельна компанія ТЕВІ», ТОВ «Пантек-виробництво», ПМП «Георг», ФГ «Широкоступ», ФГ «Матійчук», ТОВ «Елеватор зернотрейд», меблева фабрика «Мойдодир», ТОВ «Профісор», приватні підприємці Микола Коваленко, Микола Гриценко, Микола Ломака та інші.

Присутні насолодилися виступом Київського академічного ансамблю української музики “Дніпро”.

А по цьому відбулася розважально-музична програма.