Задля зцілення душі та тіла

19 СІЧНЯ НА ПАСКІВСЬКОМУ СТАВКУ В КАГАРЛИКУ ВІДБУЛОСЯ ВЕЛИКЕ ОСВЯЧЕННЯ ВОДИ

У день Богоявлення в Свято-Троїцькому православному храмі міста, як завжди, було велелюдно: кагарличани зібралися для спільної молитви, послухати настанови духовенства та привітати один одного зі святом. Після Богослужіння віруючі вирушили хресною ходою до Пасківського ставка з хоругвами та іконами під богоявленські піснеспіви. На Велике освячення води до водойми прийшли сотні кагарличан, яких не зупинив ані сніг, що з кожною годиною лише набирав силу, ані пронизливий вітер. Люди йшли безперервно з дев’ятої години ранку і до одинадцятої.

Чин Великого освячення води здійснив настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Василій Синюк у співслужінні протодиякона Валерія Погребного. Закликавши Боже благословення, священик тричі занурив у водойму хрест, після чого обійшов ряди віруючих, рясно окропивши усіх святою водою.

- Хрещенська вода - це велика святиня, яка приносить нам благодать і духовну радість, - наголосив у проповіді протоієрей Василій. - Нехай наше місто, район і вся країна будуть благословенні Богом. Адже, де Дух Божий діє, - там все людське єство освячується, а серце сповнюється великої радості!

Настоятель Свято-Троїцького храму нагадав, що Велику агіасму (так називається вода, освячена в день Богоявлення) слід пити натщесерце в невеликих кількостях для зміцнення душі й тіла, а також побажав усім зцілення, щоб Господь кожного освятив і благословив на прийдешній рік.

- Бажаю, щоб цей рік став роком миру і любові, - сказав священик, - щоб у кожного в серці було місце для Бога.

Упродовж святкового дня всі, хто бажав, мав змогу скупатися у крижаній воді. Для цього було обладнано спеціальне місце, а біля водойми чергували рятувальники, щоб святкові купання пройшли без інцидентів.