Шашковий композитор

У цій публікації мова піде про нашого земляка, корінного кагарличанина, майстра спорту з шашок Валерія Крючкова.

Дитинство Валерія пройшло в Кагарлику. Спочатку його сім’я проживала в центрі міста у відомчому будинку, а з 1962 року восьмирічний хлопчик разом з батьками переїхав жити на Королівку.

Побачивши ще в шкільні роки в настінному відривному календарі шашкові позиції, Валерій захопився цією древньою настільною грою. Спочатку самотужки, а згодом, коли після закінчення міської школи №1 поїхав на навчання до столиці, - переймав секрети гри в шашки у відомих київських майстрів і гросмейстерів.

Згодом він став кандидатом в майстри спорту по шашках-64 та шашках-100. Склавши успішно іспити до вузу, з головою поринув у навчання, полишивши заняття улюбленим видом спорту. І, як згодом виявилось, надовго. У Києві пройшла вся трудова діяльність інженера-будівельника. І лише щасливий випадок через тридцять років (!) знову повернув Валерія Крючкова за шашківницю. Пройшло лише сім років після довгої перерви, а Валерій Григорович вже встиг стати віце-чемпіоном України 2016 року по композиції в міжнародні шашки, бронзовим призером 2015-го, чемпіоном 2016-го та срібним призером 2017 років Київської області по стокліткових шашках. Нині Валерій Крючков бере участь в третьому чемпіонаті світу по шашковій композиції.

Він - перший наш земляк, який став майстром спорту України з шашок, а отримав це звання Валерій Григорович в свої неповні 63 роки.

Його композиції друкуються в спортивних виданнях Білорусі, Франції, Голландії, Латвії, а також в багатьох шашкових книгах.

Побажаємо нашому землякові в цих та майбутніх змаганнях успіхів і, звичайно ж, нових перемог!

А наостанок - дві мініатюрні композиції Валерія Крючкова.

2

В обох позиціях білі починають і виграють.1