Підвищуємо імунітет

Організм людини— дуже складний, взаємопов’язаний і постійно взаємодіючий механізм. Всі деталі виконують свою унікальну функцію, дозволяючи нам жити, добре себе почувати і успішно захищатися від різних захворювань. А найголовніший наш союзник у боротьбі проти шкідливих мікроорганізмів — імунітет.

Все в свої руки!

На жаль, у більшості жителів імунітет ослаблений через погану екологію, неправильне харчування, малу рухливість і нестачу свіжого повітря. Він також може знижуватися в сезонні загострення захворювань. Через зниження захисних функцій організму ми починаємо частіше хворіти, довше одужувати, починається хронічна втома. Питання «як підвищити імунітет?» стає особливо актуальним.

Свій імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі. Для цього необхідно дотримуватися ряду простих правил. Частіше бувати на свіжому повітрі, здійснювати прогулянки в лісі або в парку.

Стежити за своїм раціоном — свіжі фрукти та овочі, а також каші повинні постійно бути присутніми в меню. Також важливо не переїдати, зменшити кількість жирної, борошняної і смаженої їжі. Приймати їжу слід 3-5 разів на день, невеликими порціями, обов’язково снідаючи.

Займатися фізичними навантаженнями. Чудово було б привчити себе до ранкових пробіжок на свіжому повітрі.

Ворог всього нашого організму — це стрес. Тому необхідно намагатися зберігати максимально позитивний настрій, більше думати про хороше, частіше посміхатися. Психологи впевнені, що оптимізм — краща профілактика будь-якого захворювання!

Хороший сон. Постійне недосипання призводить до збою роботи організму в цілому. Здоровий сон — запорука не лише гарного самопочуття, але і гарного настрою, продуктивної роботи і більш цікавого і різноманітного відпочинку.

Дотримуючись цих нехитрих рекомендацій, ми допоможемо повноцінно виконувати свої функції не тільки імунній системі, а й організму в цілому.

Також варто подумати про те, як підтримати свій організм допоміжними засобами — сучасний ринок пропонує безліч вітамінів і імуностимулюючих препаратів. Перед початком їх прийому слід проконсультуватися з лікарем, здати певні аналізи.

Фахівці часто рекомендують імуностимулюючі фітопрепарати на основі натуральних рослин, вирощених в екологічно чистих регіонах, з дотриманням усіх стандартів та інновацій. Збалансованість активних компонентів — це головна перевага аптечних фітопрепаратів перед народними засобами зміцнення імунітету.

Варто звернути увагу!

Багато хто зміцнює організм загартуванням холодною водою, однак не варто захоплюватися такими радикальними методами — це стрес для організму, можуть початися різні запальні процеси. Більш ефективним і щадним рішенням стане контрастний душ. Він зміцнює не тільки імунну систему, але і стінки судин, а також привчає нас як до низької температури, так і до її перепадів.

Часник і цибуля славляться своїми цілющими властивостями. Але велика кількість цих продуктів у раціоні може призвести до подразнення шлунково-кишкового тракту. Крім того, вживання великої кількості «ароматних» продуктів не сприяє встановленню успішної комунікації між людьми.

Важливо не «переборщити» з прийомом будь-яких вітамінів — наслідки їх передозування іноді набагато страшніші від недоліку того або іншого вітаміну в організмі.

Не варто забувати регулярно відвідувати лікарів, на ранніх стадіях всі хвороби лікуються набагато простіше.

Намагайтеся максимально уникати стресових ситуацій, а якщо щось неприємне вже сталося, поставтеся до цього з гумором, пам’ятаючи про те, що все погане обов’язково закінчиться.

Для отримання максимального захисту від хвороб варто скомбінувати здоровий спосіб життя і прийом ефективних препаратів, що зміцнюють імунітет.