Дев’ятий місяць повномасштабної війни. Дев’ятий місяць українські воїни ціною власного життя, здоров’я, в неймовірно тяжких умовах без світла та тепла, без звичних для нас із вами речей тримають фронт та метр за метром звільняють нашу землю від ворога.

У нас із вами є свій фронт — цивільний. Це стосується кожного жителя Київської області. У першу чергу ви повинні дбати про власну безпеку. Про безпеку близьких. Зберігати спокій та холодний розум у критичних ситуаціях. Довіряти виключно офіційним джерелам інформації.

Ми з вами повинні усвідомлювати, що загарбник цілеспрямовано нищить нашу енергосистему. Хоче залишити нас без світла та тепла. Він намагається нас деморалізувати. Так, ми з вами вже зіткнулися із проблемами електропостачання. Ми вимушені застосувати стабілізаційні відключення по області. При цьому в режимі нон-стоп відновлювати пошкодження.

Розумію, що важко. Навчання дітей, робота, купівля продуктів та багато інших буденних і звичних справ тепер потребують більше зусиль. Але це наш фронт. Маємо триматися. Вистояти перед російським енерготерором – це наша основна задача зараз. Ми непохитні і нас не зламати.

Максимально економимо електроенергію, щоб дозволити країні швидше відновити пошкодження. Стежимо, щоб не було непотрібного використання електрики.

Тільки разом, тримаючи наш цивільний фронт, ми переможемо ворога.

Сьогодні в області ситуація контрольована. Ми готові до будь-яких надзвичайних ситуацій. У кожній громаді облаштовуються пункти обігріву на випадок можливого відключення електроенергії або опалення. Уже підготовлено 754 таких пункти. Вони забезпечуються приладами резервного живлення, у більшості випадків – генераторами; пічками, обігрівачами тощо. І це теж наш цивільний фронт.

Дякую кожному підприємству, представнику бізнесу, який продовжує працювати в цих складних умовах. Ви також тримаєте свій фронт – підтримуючи економіку, створюючи нові робочі місця.

Зараз важливо, щоб зберігалася наша здатність до спільних дій. Підтримуймо один одного в тяжкі хвилини, триматися та зберігати спокій.

Пам’ятаймо вислів українського класика Івана Франка, що актуально сьогодні – Лиш боротись, значить жить.

Перемога буде за нами. Все буде Україна.

У Київській області продовжує працювати Штаб оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час опалювального сезону. Він займається розв’язанням проблемних питань, що виникають у мешканців Київщини щодо теплопостачання домівок.

Штаб працює цілодобово. Цього тижня були опрацьовані звернення від громадян, що стосувалися опалення житлових об’єктів.
Нагадуємо, якщо виникають ці питання, а також якщо необхідна консультація щодо теплопостачання, мешканці Київщини можуть звернутися за телефоном: (044) 363 07 34.
Дзвінки з номерів українських мобільних операторів здійснюються за тарифом оператора.

Для ліквідації наслідків бойових дій на Київщині у квітні цього року з резервного фонду держбюджету виділено 400 мільйонів гривень. Першочергово кошти спрямовуються на відновлення об’єктів із незначними пошкодженнями, зокрема, на заміну вікон, дверей та ремонт покрівлі. Наразі роботи завершили вже на 52-х об’єктах. Про це під час брифінгу повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

«На Київщині триває відновлення об’єктів інфраструктури та житлових будинків, що були зруйновані та пошкоджені внаслідок російської агресії. Для поточних ремонтів із держбюджету було виділено 400 млн гривень. Наразі роботи із заміни вікон, дверей та покрівлі тривають на 248 об’єктах. По 52-х – роботи завершено. Серед них 13 закладів охорони здоров’я, три школи, одна адмінбудівля, Центр творчості дітей та юнацтва, 16 багатоквартирних та 18 приватних житлових будинків», – прокоментував він.

За словами Олексія Кулеби, кошти з резервного фонду державного бюджету також спрямовуються й на ремонти доріг, зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж, прибирання вулиць та прибудинкових територій від будівельного сміття. Наразі вже відновлено 10 тисяч 225 м2 дорожнього покриття.

Крім того, голова Київської ОВА зазначив, що частина обʼєктів відновлюється й завдяки залученню коштів міжнародних партнерів та інвесторів. Таким чином, вже вдалося відремонтувати 104 об’єкти.

«Зазначу, що усунення наслідків війни в Україні потребує колективної допомоги, зокрема й від інших країн. Ми в свою чергу – відкриті до співпраці. Обласна і місцева влади докладають максимум зусиль для того, аби не тільки відбудувати зруйноване. Результатом наших спільних дій стане підвищення якості життя і добробуту мешканців області, модернізація та посилення економічного потенціалу», – зауважив Олексій Кулеба.

Починаючи із 15 квітня в Обухівському районі, куди входять і Кагарлицька та Ржищівська міські територіальні громади, комендантська година триватиме 7 годин.

Про це йдеться в наказі №163 Обухівської районної військової адміністрації. Тепер комендантська година в громадах району починатиметься о 22:00 і триватиме до 5:00. До цього часу дія комендантської години обмежувалася періодом із 21:00 до 6:00.

"Ввести комендантську годину на території Обухівського району з 22 (двадцять другої) години 00 хвилин 15 квітня 2022 року до 05 (п'ятої) години 00 хвилин 16 квітня 2022 року", - йдеться в документі за підписом голови Обухівської РВА Олександра Гомона.

Попереднє скорочення комендантської години в Обухівському районі відбулося 28 березня. А вперше вона почала діяти із 22:00 24 лютого 2022 року.

Відтепер в Україні можна сісти за ґрати, якщо розповсюджувати фото- та відеоматеріали про переміщення українських військових, зброї і техніки у воєнний час, повідомляє Кагарлик.Сіті.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7189 про запровадження кримінальної відповідальності (до 12 років) за публікацію інформації про переміщення наших збройних сил.

Стаття в Кримінальному кодексі передбачає різні покарання, залежно від важкості порушення:

  • поширення інформації про рух міжнародної військової допомоги в Україні (якщо така інформація не розміщувалась Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу на її поширення) – від 3 до 5 років в'язниці;
  • поширення інформації про рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань України (якщо цю інформацію не публікував Генштаб ЗСУ і ви не отримували письмовий дозвіл на її поширення) – від 5 до 8 років в'язниці;
  • такі ж дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або для передачі державі-агресору чи якщо вони спричинили тяжкі наслідки – від 8 до 12 років позбавлення волі.

Загальнонаціональна хвилина мовчання в пам’ять про всіх українців, які загинули внаслідок війни, відсьогодні відбуватиметься щодня о 09 год. по всій території України.

Відповідний Указ підписав Президент України 16 березня.

Під час хвилини мовчання згадуватимуть усіх українців, які віддали своє життя у війни з Росією. Це стосується військових та цивільних, дорослих та дітей.

У межах програми "єПідтримка" мешканці Київщини, які втратили роботу, можуть отримати допомогу від держави у розмірі 6500 грн. Про такі заходи урядової підтримки повідомила Юліана Козаченко, в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області.

Отримати допомогу можуть наймані працівники, за яких сплачується ЄСВ, а також ФОП усіх груп. Виплата коштів спрямована на підтримку населення в областях, в яких ведуться найактивніші бойові дії.

Як отримати 6500 грн

Авторизуватися у Дії та обрати послугу єПідтримка;
Обрати картку єПідтримка. Якщо у вас немає такої картки, перейти за посиланням та ознайомтесь, як її отримати.
Натиснути «Отримати допомогу»;
Очікуйте на зарахування коштів.

Чи є граничний термін використання допомоги?

Уряд виключив норму щодо обов'язкового використання допомоги в межах Єпідтримка протягом 9 місяців. Тому допомогу через війну можна витратити в будь-який момент часу.

Відповідно й банки вже не мають право закривати рахунки, як це було при допомозі за повну вакцинацію.

Розмір РАЗОВОЇ допомоги – 6500 грн. Використовуєте на власний розсуд. Строк використання цих коштів не обмежено.

Подати заявку на отримання допомоги можна незалежно від того, чи отримували ви кошти, передбачені за участь у вакцинації.

На території Київської області вводиться комендантська година з 17.00 до 8.00. Комендантська година починає діяти з 26 лютого по всій території Київської області.

Під комендантською годиною слід розуміти заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Указ оприлюднено на порталі Глави держави.

«У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: оголосити та провести загальну мобілізацію», - йдеться в документі.

Більше

Фотомиттєвості

  • 630_360_1611754369-499.jpg
  • 1448267493_9au_6300_1405.jpg
  • o_1goomlp7f1d3pgm41ajo150dia43t.JPG
  • o_1gor4s9ih1f5q1j1kn22uon1tt41r.jpg
  • o_1gor4so9l56e9009be10li9462a.jpg
  • o_1gpiubmkjtc5jdk1o9os4bkn71k.jpg
  • qn8vzqlmqqghapxhj1at.jpg

Кагарлицька ОТГ

Більше статей

У суботу, 11 березня, в Україні відзначалося професійне свято - День землевпорядника. З цієї нагоди Кагарлицький міський голова Олександр Панюта...

На часі

Більше статей

2 березня Державна служба якості освіти України спільно з управлінням Державної служби якості освіти у Київській області презентували Порадник для директора закладу...

Відео

Більше відео
Watch the video