Ухвалено бюджет громади на 2022 рік

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта 23 грудня провів п’ятнадцяте сесійне засідання, під час якого було розглянуто 127 питань порядку денного.
Зокрема, було внесено актуальні зміни до бюджету поточного року, які дозволяють здійснити всі заплановані видатки; затверджено важливі документи: Програму забезпечення охорони публічного порядку, зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян та профілактики правопорушень на території Кагарлицької міської територіальної громади на 2022 рік; Програму підтримки заходів та робіт з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки місцевого значення на території Кагарлицької міської територіальної громади на 2022-2023 роки; Програму відшкодування різниці між розміром тарифу на послуги з центрального водопостачання та водовідведення та розміром обґрунтованих витрат на їх надання для населення м. Кагарлик на 2022 рік; Програму висвітлення діяльності Кагарлицької міської територіальної громади, її керівних органів, постійних комісій, депутатів у газеті «Вісник Кагарличчини», на сайтах kagarlyk.city та kagavisti.com у 2022-2023 роках.
Головний підсумок – ухвалено бюджет Кагарлицької міської територіальної громади на 2022 рік за пропозиціями бюджетної комісії. Зокрема, бюджет Кагарлицької МТГ по власних та закріплених доходах загального фонду на 2022 рік обраховано в сумі 204 247,8 тис. гривень.
Офіційних трансфертів передбачається в сумі 84 063,1 тис. гривень, у тому числі: освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 79 673,6 тис. гривень; дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету - 1613,0 тис. гривень; субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 952,0 тис. гривень; інші субвенції з місцевого бюджету – 824,5 тис. гривень.
Видаткова частина загального фонду бюджету міської територіальної громади обрахована, виходячи з норм Бюджетного кодексу, прогнозних показників плану соціально-економічного розвитку та діючої мережі і становить 279 613,7 тис. гривень.
Прийнято також рішення: про проведення конкурсу на визначення опорного закладу серед закладів загальної середньої освіти Кагарлицької міської територіальної громади; про перейменування однієї з вулиць у селі Черняхів (у попередню назву внесено необхідну редакційну правку); про внесення змін до переліку об’єктів першого типу комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади; про оренду об’єктів комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади (щодо укладення договорів оренди нежитлових приміщень із закладами, установами, організаціями, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів); про управління об’єктами комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади (щодо списання основних засобів, непридатних до подальшого використання та передачі з балансу на баланс). Внесено необхідні зміни до статуту Комунального некомерційного підприємства Кагарлицької міської ради «Кагарлицька багатопрофільна лікарня» (п. 1.6. викладено в новій редакції: «Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в Державному казначействі України (банківських установах), круглу печатку зі своєю назвою, кутовий штамп, фірмовий бланк та інші реквізити юридичної особи»). Внесено також актуальні зміни до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства Кагарлицької міської ради «Кагарлицька багатопрофільна лікарня».
Депутати ухвалили рішення з понад сотні земельних питань, які перед тим були розглянуті на двох засіданнях земельної комісії.
Внесене до порядку денного за пропозицією депутата Любові Коваль питання щодо звернення до керівництва держави з приводу законопроєкту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» було проголосовано з урахуванням зауважень голів депутатських комісій.