Головний пріоритет - безпека школярів

Добігає завершення навчання в закладах освіти Кагарлицької міської територіальної громади. Разом із тим завершується й запис зарахування до закладів освіти Кагарличчини першачків. Настає гаряча пора й для вступників.
Про це та про інші нагальні питання освітянського життя громади ми поговорили із начальником відділу освіти Кагарлицької міськради Надією Омельченко.

- Надіє Олексіївно, нещодавно відбулася нарада із директорами шкіл Кагарличчини, на якій прийняли рішення, що навчальний рік у громаді закінчується 3 червня. Чи є якісь зміни з цього приводу?

- Відповідно до рішення, яке ми колективно виробили під час наради із керівниками закладів освіти нашої громади, датою завершення навчального 2021-2022 року залишається 3 червня. Формат випускних свят визначатимуть керівники навчальних закладів. Але головний пріоритет - безпека наших учнів.

- А скільки в цьому році у школах Кагарличчини випускників?

- У нинішньому році ми маємо 156 випускників. 152 - випускники Кагарлицької територіальної громади, а ще чотири випускники - із числа внутрішньо переміщених осіб.

- Як випускникам вручатимуть документи про отримання середньої освіти?

- Процедура вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту залишається такою, як і минулого року. Документи випускникам вручать до 28 червня.
А от рішення про проведення випускних свят буде приймати керівник кожного закладу окремо. Але, зрозуміло, такої масовості, як раніше, не буде. Тому що, в першу чергу, важлива безпека. Це будуть невеличкі свята із обмеженою кількістю запрошених. Під час них випускникам і вручать свідоцтва про отримання повної загальної середньої освіти.

- Які зміни вніс воєнний стан у вступи до вишів?

- У зв’язку із ситуацією, що склалася після вторгнення росії у нашу країну, внесені корективи й у освітній процес. Учні 9-х класів цього року не будуть здавати державної підсумкової атестації. А учні 11-х класів не здаватимуть зовнішнє незалежне оцінювання.
Якщо випускник планує вступати до вишу, він має можливість скласти мультипредметний тест. Його складатимуть з української мови та літератури й математики – ці предмети є обов’язковими. Будь-який третій предмет - на вибір випускника.
Всі наші випускники ознайомлені із тим, як буде проходити мультипредметне тестування. Ті, хто планує складати такий тест, вже повинні були для цього зареєструватися. Після реєстрації у кожного вступника формується свій віртуальний кабінет. До цього кабінету і надходить уся інформація стосовно складання тесту.
До 15 червня учні мають ще раз підтвердити свій намір складати такий тест. Потім буде формуватися мережа закладів, де проходитиме тестування. Згодом у кабінеті кожен учень повинен буде вказати, в якому закладі якої територіальної громади він планує складати тест. А вже потім, із 18 червня по 10 липня, відповідно до графіка відбуватиметься й тестування.

-Як іде процес запису до першого класу?

- Зарахування учнів до першого класу закладів освіти на 2022-2023 навчальний рік залишається таким, як і було в попередні роки. За кожним закладом освіти закріплено певну територію обслуговування. Перелік територій розміщено на сайтах закладів освіти Кагарличчини. І, з огляду на цей розподіл, батьки подають заяви на зарахування дітей до першого класу до певного навчального закладу. Вже 1 червня керівники закладів освіти повинні викласти на сайтах кількість зарахованих дітей.
Якщо в тому чи іншому навчальному закладі є вільні місця, то це теж вказується на сайті. В такому випадку цей заклад освіти може прийняти на навчання дітей з інших територій обслуговування.
На даний час до зарахування у перші класи шкіл Кагарличчини подано 265 заяв. Це 15 перших класів. До прикладу - ОЗНЗ Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 у цьому році набирає 3 перших класи.

- Кілька днів поспіль Ви робили об’їзди по школах громади. Що Ви можете розповісти з цього приводу?

- При підготовці до нового навчального року зараз важливим є питання стану об’єктів укриття в закладах освіти. Тому під час об’їздів велику увагу приділяли саме таким об’єктам. Вивчаючи потреби того чи іншого закладу освіти, щоб він нормально функціонував із першого вересня, ми дивилися і підвальні приміщення - бомбосховища.
Якщо до початку навчального року не завершиться війна, під час навчання будуть повітряні тривоги, ми повинні дітей спускати до укриттів. Тому зараз вивчаємо це питання. Можливо, доведеться провести додаткові поточні ремонти в укриттях, облаштування їх джерелами освітлення, іншими необхідними засобами.

- Як працюють зараз дошкільні та позашкільні навчальні заклади?

- Позашкільні заклади освіти Кагарличчини відновили свою роботу. Працюють вони як в очній, так і в дистанційній формі. Під час наради у заступника голови Київської обласної військової адміністрації Жанни Осипенко це питання теж піднімалося.
Оскільки зараз не буде пришкільних таборів, не всі оздоровчі табори на Київщині працюватимуть, було наголошено, щоб наше позашкілля працювало і в літній період. Тому складемо графік роботи керівників гуртків і секцій, будуть працювати комунальні заклади Кагарлицької міської ради Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацька спортивна школа.
Стосовно дошкільної освіти, то в Кагарлику в дитсадку «Ромашка» зараз діють дві чергові групи. Але сподіваємося, що з першого вересня дитсадки запрацюють повноцінно.