Кагарлицьку БПЛ запропоновано включити до спроможної мережі регіону

Київська обласна військова адміністрація надасть Міністерству охорони здоров’я України пропозицію включити до спроможної мережі регіону 33 медичні заклади. Про це заявив голова Київської ОВА Руслан Кравченко.

Як повідомив під час засідання оперативного штабу Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, в цей перелік включено й Кагарлицьку багатопрофільну лікарню як загальний медзаклад. «Кагарлицьку багатопрофільну лікарню Київська облдержадміністрація рекомендує МОЗ включити в перелік загальних закладів охорони здоров’я, які надають медичну та реабілітаційну допомогу населенню територіальної громади або декількох громад та забезпечують базові напрями стаціонарної медичної допомоги відповідно до переліку, визначеного КМУ, стабілізацію стану пацієнта та його маршрутизацію до кластерних та надкластерних закладів охорони здоров’я», - зазначив він.

Раніше за дорученням голови Київської обласної військової адміністрації була сформована робоча група, до якої увійшли представники медзакладів області, Департаменту охорони здоров’я КОВА, депутати обласної ради. Протягом трьох місяців робоча група аналізувала діяльність усіх медичних закладів області та на основі результатів визначила 9 надкластерних, 10 кластерних та 14 загальних закладів охорони здоров’я Київщини, які пропонуватимуть включити до спроможної мережі. Усі ці медзаклади мають рік, щоб показати ефективну роботу. Хто не впорається – будуть виключені з цього переліку.

Нині в Україні триває третій етап медичної реформи – інфраструктурна. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 174 обласні державні адміністрації повинні були подати до 1 травня для погодження МОЗ пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкти планів розвитку госпітальних округів.

Відповідно до Закону України № 2347-IX кожна область стане окремим госпітальним округом європейського зразка. Йдеться про створення спроможної мережі лікарень, яка повинна забезпечити доступну, якісну, безоплатну та невідкладну допомогу. Так, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Зокрема, лікування найпростіших захворювань будуть проводити в загальних лікарнях, які знаходяться якомога ближче до пацієнта. Кластерні лікарні надаватимуть спеціалізовану медичну допомогу, а надкластерні – високоспеціалізовану медичну допомогу.