Як студенту-іноземцю підзаробити в Польщі

Продовжуємо публікацію матеріалів нашої землячки із Кагарлика, яка навчається в Польщі, Олександри Дзененко.
Цього разу розповідь Олександри про можливості підзаробити для студента-іноземця. Адже додаткові гроші не завадять нікому. Та й будь-яка робота - це новий досвід і рядок до резюме.

Досить часто українці асоціюють Польщу як країну кращого заробітку та нових можливостей. З цим важко не погодитись, адже, як показують дані Міністерства закордонних справ України, щороку на близький захід виїжджає близько одного мільйона наших громадян. Серед них є чимало молоді. Лише за останні три роки кількість студентів у Польщі зросла з 10 тисяч до понад 35 тисяч осіб. Серед причин трудової та інтелектуальної міграції відзначається вища заробітна плата, кращі умови праці, легша форма вступу до навчальних закладів та більш реальні шанси влаштуватися за спеціальністю.

Влаштуватися може допомогти університет

Як кажуть самі поляки: “роботи вистачає на всіх”. Тому, навіть якщо ти ще молодий та недосвідчений студент, віднайти себе тут не буде проблемою. Звісно, що все буде залежати від твоєї мети та цілей. Знайти постійну роботу після закінчення навчання – це одне, підзаробити собі на життя – вже зовсім інше. В першому випадку може допомогти сам університет. Більшість навчальних закладів формально пов’язані з компаніями та фірмами-працедавцями, а серед викладачів можуть зустрітися їх представники та навіть керівники корпорацій. Тому знайти місце для проходження практики чи навіть влаштуватися на оплачуване стажування – зможе кожен. В цьому випадку все залежить від наполегливості студента. А саме, його жаги до розвитку та сміливість зробити той перший крок назустріч.

Для підробітку є багато варіантів

у другому випадку, коли метою є підробіток на житло, омріяну подорож чи просто новий телефон – теж все буде залежати від самого студента. Існує безліч варіантів заробити додаткові гроші в Польщі. Розпочати тут слід від написання свого резюме. Якщо досвіду у вас ще не має, то хвилюватися не потрібно. Записати в цьому розділі можна свої хобі та зацікавлення, а найкраще – додати власний „мотиваційний лист”. Саме за допомогою нього ви точно збільшите свої шанси на підкорення працедавця. В ньому ви повинні описати себе та свої навички, ну і головне – велике бажання працювати саме в тому закладі, де хочете підробити.
Це можуть бути ресторани, різноманітної кухні кафе та паби. Всім нам відомі фастфуди та доставка їжі. Магазини в торгових центрах, супермаркети та маленькі крамнички. У всіх цих місцях постійно потребують нових людей і досить часто змінюються кадри. Великою перевагою буде знання англійської мови. В цьому випадку ви з легкістю можете спробувати себе за рецепцією готелю чи спортивного клубу.
Ну, а для тих, хто не боїться фізичної роботи та має багато вільного часу – допомога на фабриці буде непоганою можливістю.
Подібних варіантів можна нараховувати тут безліч, кожен може відшукати щось для себе, свого графіка та можливостей. Головне – це велике бажання та добре кураторство, адже абсолютно з кожної роботи можна винести крутий досвід, добрі знайомства, ну і непогані гроші.